السَّلامُ عَلَیْکَ یا اَباعَبْدِاللَّهِ وَ عَلَی الاَْرْواحِ الَّتی حَلَّتْ بِفِناَّئِکَ عَلَیْکَ مِنّی سَلامُ اللَّهِ [اَبَداً] ما بَقیتُ وَ بَقِیَ اللَّیْلُ وَ النَّهارُ وَ لاجَعَلَهُ اللَّهُ آخِرَ الْعَهْدِ مِنّی لِزِیارَتِکُمْ اَلسَّلامُ عَلَی الْحُسَیْنِ وَ عَلی عَلِیِّ بْنِ الْحُسَیْنِ وَ عَلی اَوْلادِ الْحُسَیْنِ وَ عَلی اَصْحابِ الْحُسَیْنِ .
نويسندگان
حرم و بارگاه ائمه معصومين(ع)عکس شهداءپايگاه شهيدرجائي

/>
عکسهاي خودراجهت منتشر نمودن برايمان ايميل نمائيد
با عقب نشینی "مبارک"؛ دولت کنونی مصر سرنگون شد

به گزارشباشگاه خبرنگارانبه نقل از شبکه الجزیره،‌"حسنی مبارک" رئیس جمهور مصر در سخنرانی خطاب به ملت این کشور گفت: از دولت مصر خواسته ام تا استعفا دهد.
"مبارک" افزود: امروزشنبه دستور تشکیل دولت جدیدی را خواهد داد.
وی همچنین ضمن حمایت از مطالبات مردم معترض آنها را به افزایش دموکراسی و آزادی های شهروندان و بهبود وضعیت اقتصادی و حل مشکل بیکاری وعده داد.
اخبار حاکی ازمکالمه تلفنی30 دقیقه ای "اوباما"رئیس جمهور آمریکابا "حسنی مبارک" رئیس جمهور مصر پیش از اعلام این خبر حکایت دارد. به نظر می‌رسد آمریکا جدیت مردم مصر را درک کرده و به ناگاه تغییر لحن داده است.
در پی گسترش قیام ، دولت آمربکا که تا روز گذشته ، طرفین را به آرامش دعوت می کرد ، علیه حکومت مبارک موضع گرفت. "فیلیپ کرولی" سخنگوی وزارت امورخارجه آمریکا با ابراز نگرانی از اوضاع مصر رعایت حقوق اساسی، اجتناب از خشونت و آزادی ارتباطات را خواستار شد.
این موضع گیری می تواند نشانه ای باشد بر آن که واشنگتن امید چندانی به پیروزی متحد خود در این میدان ندارد.
بنابر این گزارش، مصر اکنون در شرایط بسیار وخیمی است.
نیروهای پلیس به طور کامل از خیابان های قاهره عقب نشینی کرده وبا اعلام حکومت نظامی،ارتش جایگزین آنها شده است.
شرکت های هواپیمایی کویت و مصر نیز پروازهای خود را به فرودگاه قاهره به حالت تعلیق درآوردند.
جمعی از معترضان تلاش می کنند ساختمان های رادیو و تلویزیون دولتی مصر ، روزنامه دولتی الاهرام و پارلمان را در قاهره اشغال کنند. درگیری ها در این مناطق بسیار شدید است. ستونی از نیروهای ارتش در حال حرکت به سمت رادیو تلویزیون دولتی هستند.
مردم با وجود اعلام حکومت نظامی هنوز در خیابان ها هستند و تانک ها و خودروهای ارتش را در محاصره خود دارند.
معترضان همچنین ساختمان بلند مرتبه دفتر مرکزی حزب حاکم یعنی حزب ملی دموکراتیک را در مرکز قاهره به آتش کشیدند و برخی افراد نیز در حال غارت وسایل این ساختمان هستند. حسنی مبارک رئیس جمهور مصر ریاست این حزب را برعهده دارد.
در حالی که بسیاری از اماکن و ادارات از جمله شرکت مخابرات غارت شده، هزاران تن از مردم مصر از بیم غارت موزه منحصر بفرد قاهره ، دور آن زنجیره انسانی تشکیل داده اند./ا

 
منبع: باشگاه خبرنگاران
[ شنبه ٢۳ بهمن ۱۳۸٩ ] [ ۱۱:۱۳ ‎ق.ظ ] [ روح الامینی ]

درباره وبلاگ

شماره پیامک اختصاصی:30006132242000 شماره حساب بانک ملی:0105364580007 ایمیل:seved167@yahoo.com
موضوعات
آرشيو مطالب
ديگرامکانات وب
قران مجيد-آنلاين
قرآن آنلاین
مسجدجامع کوهبنان/
نوا