السلام علیک یا ابا عبدلله الحسین.
نويسندگان
حرم و بارگاه ائمه معصومين(ع)عکس شهداءپايگاه شهيدرجائي

/>
عکسهاي خودراجهت منتشر نمودن برايمان ايميل نمائيد

به نام خدا

حجت الاسلام و المسلمین شیخ احمد ابراهیمی امام جماعت مسجد جامع کوهبنان شب گذشته در جمع تعداد کثیری از مردم سوگوار و عزادار این شهرستان ضمن عرض تسلیت به مناسبت آغاز دهه فاطمیه و شهادت حضرت زهرا (س) به گوشه ای از زندگانی این بانوی بزرگ اسلام اشاره کرد و افزود : حضرت زهرا (س) یگانه دخت نبی مکرم اسلام (ص)، در بیستم جمادی الثانی سال پنجم هجری به دنیا آمد.اودر ظاهر  دختری بود به سیمای خاکیان، ولی در حقیقت  برترو بالاتر  از ملائک، چرا که خلقتش از نور و بویش بوی بهشت بود .

وی در ادامه گفت حضرت  فاطمه زهرا(س) نام‌های بسیاری دارد که هر کدام دارای معانی و مفاهیم بلند و ملکوتی است و امروز افتخار بزرگ ایران اسلامی  این است که بیشتر نام زنان جامعه ما فاطمه ،زهرا و از القاب این بانوی بزرگوار است.

 امام جماعت مسجد جامع کوهبنان خاطرنشان کرد پیامبر اکرم(ص) بارها درموقعیت های مختلف در  سخنانش مقام و موقعیت والای فاطمه را برای مسلمان‏ها بیان می‏کرد و می‏فرمود: فاطمه سبب خلقت افلاک است و ملائکه الهی در خدمت او هستندپس مراقبت کنید هرگز او را اذیت نکنید که اذیت او اذیت من است و همچنین می فرمود  فاطمه‌ من، اهل بهشت است و در قیامت از شیعیانش شفاعت می‌کند.لذا حضرت زهرا (س) چنان در قلب پیامبر اکرم جای  داشت که محبت و شیفتگی رسول خدا نسبت به او زبانزد خاص و عام شد و تعبیرات بسیار بلند و لطیفی از زبان رسول خدا نسبت به آن گوهر تابناک تراوش می‌کرد.

وی ادامه داد سرانجام امیر مومنان یگانه شخصیتی که در آن دوران  صلاحیت همسری با فاطمه‌(س) را داشت، به خواستگاری حضرت زهرا آمد و رسول خدا هم به اذن خداوند، و رضایت فاطمه با ازدواج این دو بزرگوار  موافقت فرمود.

حجت الاسلام و المسلمین شیخ احمد ابراهیمی گفت امیرالمؤمنین و فاطمه زهرا پس از رحلت نبی مکرم اسلام مورد بی مهری و ستم گروهی از مردمی واقع شدندکه شیفته و فریفته زرق و برق دنیا شده بودند  اما با سربلندی و افتخار ازتمام  این آزمایشات  بزرگ الهی خارج شدند و برای بقاء اسلام، در مقابل این همه ظلم و ستم از حقوق مسلم خود چشم بستند و دم نزدند. حتی وقتی امیرالمؤمنین (ع) به خلافت دست‌یافت، باز هم به فدک که سرمایه هنگفتی بود،اعتنایی نکرد و فدک در طول تاریخ به تاراج رفت.

وی در پایان گفت در اثر ظلم و ستم رواشده به این بانوی مکرمه کم کم فاطمه زهرا  (س) در آستانه شهادت قرار گرفت. دستور داد برایش تابوت ساختند و سپس به امیرالمؤمنین وصیت نمود جنازه اش را در دل شب مخفیانه غسل و کفن نماید و غریبانه به خاک بسپارد .

 

نامجو کوهبنانی ---خبرنگار

[ جمعه ۱۸ فروردین ۱۳٩۱ ] [ ۸:۱٥ ‎ق.ظ ] [ روح الامینی ]

درباره وبلاگ

شماره پیامک اختصاصی:30006132242000 شماره حساب بانک ملی:0105364580007 ایمیل:rouholamini.s@gmail.com
موضوعات
آرشيو مطالب
ديگرامکانات وب
قران مجيد-آنلاين
قرآن آنلاین
مسجدجامع کوهبنان/
نوا