السَّلامُ عَلَیْکَ یا اَباعَبْدِاللَّهِ وَ عَلَی الاَْرْواحِ الَّتی حَلَّتْ بِفِناَّئِکَ عَلَیْکَ مِنّی سَلامُ اللَّهِ [اَبَداً] ما بَقیتُ وَ بَقِیَ اللَّیْلُ وَ النَّهارُ وَ لاجَعَلَهُ اللَّهُ آخِرَ الْعَهْدِ مِنّی لِزِیارَتِکُمْ اَلسَّلامُ عَلَی الْحُسَیْنِ وَ عَلی عَلِیِّ بْنِ الْحُسَیْنِ وَ عَلی اَوْلادِ الْحُسَیْنِ وَ عَلی اَصْحابِ الْحُسَیْنِ .
نويسندگان
حرم و بارگاه ائمه معصومين(ع)عکس شهداءپايگاه شهيدرجائي

/>
عکسهاي خودراجهت منتشر نمودن برايمان ايميل نمائيد

 

حضورنوه گرانقدرامام درمسجدجامع کوهبنان

 

به نام خدا

به پاس پایداریها و سر افرازیهای شهدا و همزمان با سالروز شهادت ام ابیها حضرت  فاطمه زهرا ( س) در سالی که از سوی مقام معظم رهبری بعنوان سال تولید ملی ، حمایت از کار و سرمایه ایرانی مزین شده یاد واره پنجاه و دو شهید سر افراز شهر کوهبنان وسالگرد پنج شهید گمنام شهرستان با حضور حجت الاسلام و المسلمین حاج  سید علی خمینی  نوه گرانقدر حضرت امام ( ره) ، فرمانداران شهرستان های کوهبنان و راور  ، ائمه جمعه کوهبنان و طغرالجرد،نماینده مردم کوهبنان و زرند در مجلس شورای اسلامی  ، ،فرماندهان نظامی و انتظامی ،مسئولین بنیاد شهید،مسئولین معادن سنگ اهن بافق  ،جمعی از مسئولین و خانواده های معزز شهیدان و ایثارگران ظهر امروز در مسجد جامع کوهبنان واقع در محله انصار این شهرستان برگزار گردید .

از ساعاتی قبل از برگزاری این مراسم جمع کثیری از مردم ، دستجات و هیأت عزاداری با حضور در حرم مطهر شهدای گمنام ضمن گرامیداشت یادو خاطره این بزرگواران بار دیگر بر دفاع از آرمانهای بلند و مقدس انقلاب و حضرت امام ( ره) و شهیدان بزرگوار تاکید نمودند و با تجدید عهد و پیمان با  مقام معظم رهبری حمایت قاطع خود را ازاین بزگوار ابراز داشتند  سپس بصورت هیئت عزاداری واحد با نوحه سرایی حجت الاسلام و المسلمین فرهاد حسن زاده در مسجد جامع کوهبنان محل برگزاری این مراسم حضور پیدا نمودند .

در ابتدای ا ین مراسم پس از اجرای سرود جمهوری اسلامی ، پخش کلیپ از شهدا منصور متقی فرماندار کوهبنان ضمن عرض  تسلیت  به مناسبت سالروز شهادت دخت نبی مکرم اسلام ( ص)و عرض خیرمقدم به حاضرین  یا د و خاطره حضرت امام ( ره) و شهدای گرانقدر را گرامی داشت وضمن معرفی اجمالی شهرستان  افزود عزت و افتخار امروز اسلام مدیون فداکاریها ، شجاعت و صبر حضرت زهرا ( س) است و آرامش و آسایش ایران اسلامی مدیون حضرت امام ( ره) و شهیدانی است که با لبیک به ندای رهبر کبیر انقلاب ونثار جان خویش انقلاب را بیمه نمودند و افتخار امروز کشور عزیز ایران مرهون رهنمودها و توصیه های پیامبر گونه رهبر حکیم و فرزانه انقلاب و وجود ذی وجود این بزرگوار است که کشتی انقلاب را از تمامی حوادث و خطرات احتمالی نجات می دهد باشد که پرچم این انقلاب با دستان رهبر و مقتدای ما تقدیم حضرت ولی عصر ( عج ) صاحب اصلی انقلاب گردد .

در ادامه حجت ا لاسلام و المسلمین سید علی خمینی نوه گرانقدر حضرت امام ( ره) ضمن عرض تسلیت  به مناسبت سالروز شهادت صدیقه کبری فاطمه زهرا ( س) و گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان گفت : در شرایطی که ابهام از جای جای بلندگوهای زمان حضرت علی ( ع) در مورد ولایت امیر المومنین شبهه مطرح می کرد و حکومت اسلامی که می بایستی به دست امیر المومنین ( ع) ادامه پیدا کند اما غصب شده بود فاطمه زهرا ( س) سرمدار یک حرکت در تاریخ  بنام ولی شناسی ، امام مداری و حق پذیری بود و این نکته را فراموش نکرده بود که پیامبر عظیم الشان اسلام(ص) به فرمان خداوند ولایت و رهبری را بر دوش مولای متقیان قرار داده است .

وی ادامه داد به راستی صدیقه طاهره معیار درست و واقعی  را به دست آورده بود و با تمام وجود به دنبال حق و حقیقت بود و تلاش می کرد تا این واقعیت را به دیگران بشناساند .

نوه گرانقدر حضرت امام ( ره)  خاطر نشان کرد حق مداری ، ولی مداری و امام مداری که در حقیقت پیروی فاطمه زهرا ( س) از امیر المومنین بود فراتراز یک رابطه زناشویی است یا دفاعی که فاطمه زهرا ( س) در حادثه آتش زدن درب منزل در دفاع  از حریم ولایت کردند از مولفه های ویژه فاطمه زهراست که پس از رحلت نبی مکرم ( ص) در حق علی ( ع)امری بی نظیر است .

وی در ادامه تصریح کرد مولفه دوم این بزرگوار صبر بی نظیر در عین حق داشتن بود که با صبر  علی ( ع) عجین می شد چرا که پیامبر بزرگوار اسلام فاطمه را به صبر  توصیه می کرد که در روایات شیعه و سنی به این امر اشاره شده است .

ایشان  اشاره کرد در شرایطی که حق با فاطمه و علیست اما گاهی مصلحت اسلام و جامعه اقتضا  می کند که ایشان سکوت کند و از حق خود بگذرد برای اینکه مسیر منحرف نشود و اصل و اساس اسلام بماند .

این بزرگوار توصیه کرد اگر حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه ( س) صبر پیشه نمی کردند و 25 سال حضرت علی خانه نشین نمی شدامروز اساسا" خبری از پیامبر نبود پس بجاست در شرایطی که امیر المومنین مورد هجمه واقع شده حقی که خداوند برای او قرار داده و این حق را پیامبر در جمع  صد هزار انسان و دهها هزار مسلمان بیان و حجت را تمام  می کند حضرت زهرا از ایشان دفاع کند.

وی دارای پیام بودن این بزرگوار برای تاریخ را سومین خصلت حضرت زهرا(س) دانست و افزود  افتخار بزرگ ملت ایران اینست که پس از 1400 سال  حضرت امام ( ره) با تشکیل حکومت اسلامی از مردم درخواست می کند در صحنه باشند و نظارت بر کارها داشته باشند براستی اگر امروز امام ( ره) در بین ما نیست اما افکار و اندیشه های امام ( ره) در بین ماست و ایشان برای همیشه زنده و جاوید است .

حجت الااسلام و المسلمین سید علی خمینی تصریح کرد نادیده گرفتن خدمات انقلاب در زمینه های برق رسانی ، علمی ، سد سازی ، مسکن ، گاز رسانی ، آبرسانی و طرحهای جهاد روستایی بی انصافی است چرا که از اول انقلاب همه زحمت کشیدند و کارهای بزرگی انجام دادند .

وی ادامه داد چشم تمام دنیا به انقلاب و ایران اسلامی است و نباید این نقش در کشورهای دیگر نادیده گرفته شود پس باید تلاش کنیم که یاد امام و شهدا حفظ شود و اگر روزی یاد شهدا کمرنگ شود در حقیقت نظام کمرنگ می شود .

ایشان ادامه داد با وجود این همه دشمن اما در طول سالیان گذشته نظام از جایش جا نخورده چون             240 هزار شهید را در راه بیمه کردن انقلاب فدا نموده است .

وی تصریح کرد امام (ره) از بین ما رفت اما دو بال مردم و انقلاب ماندند و خلف صالح ایشان آمد و همان راه حضرت امام را پیش گرفت .

حجت ا لاسلام والمسلمین  سید علی خمینی  گفت : مردم باید نگاه تیز بینانه داشته باشند لذا باید سعی نماییم در نقد جانب انصاف را داشته باشیم و عیب جویی نکنیم و مراقب باشیم هویت اسلامی و فرهنگی خود را از دست ندهیم و همگان ضمن رعایت هوشیاری مواظب باشیم تا مشکلات به پای اسلام و انقلاب اسلامی نوشته نشود .

وی در پایان تصریح کرد دشمن به دنبال اینست که مردم را به این نتیجه برساند اگر مشکلی وجود دارد بواسطه اسلام و انقلاب است و این خط دشمن است که باید آن را بشناسیم ودر جهت حفظ انقلاب تلاش کنیم و هر جا مشکلی وجود دارد فریاد بزنیم و هر جا خوبیست باز هم فریاد بزنیم که این مسیر صحیح است تا انشا الله پرچم انقلاب با دستان رهبر عزیز به صاحب اصلی آن سپرده شود .

در ادامه مراسم حجت الاسلام و المسلمین عباس صالح نیا  امام جمعه کوهبنان و دکتر حسین امیری نماینده مردم شهرستانهای زرند و کوهبنان در مجلس شورای اسلامی ازحضور نوه حضرت  امام(ره) در شهرستان تاریخی و عارف پرور کوهبنان   ،مردم ،مسئولین ،خانواده معزز شهیدان و ایثارگران ،دسته جات و هیئت های عزاداری و ،اعضای ستاد فاطمیه و هیئت امنای مسجد جامع کوهبنان تقدیر و تشکر نمودند .

در پایان مراسم یکی از مداحان اهلبیت با نوای گرم خود حال و هوای معنوی خاصی  به جلسه بخشید .

لازم به ذکر است حجت الاسلام والمسلمین  سید علی خمینی نوه گرانقدر حضرت امام (ره) در بدو ورود به شهرستان  کوهبنان ضمن حضور درامام زاده سلیمانشاه و در جوار قبور مطهر شهیدان هشت سال دفاع مقدس و حرم مطهر شهدای گمنام با آرمانهای بلند شهیدان تجدید عهد و پیمان نمود وبه اتفاق جمعی از مسئولین از مجتمع تفریحی و توریستی ارتفاعات امام زاده بی بی عصمت بازدید نمود و به زیارت امام زاده بی بی عصمت رفت و در دامه پس از ورود به محوطه مسجد جامع کوهبنان واقع در محله انصار  با شعار صل علی محمد یاور رهبر آمد  و صل علی محمد روح خمینی آمد با استقبال پر شور و  بی نظیرمسئولین و مردم دیار عارف پرور کوهبنان مواجه شد.

 

نامجو کوهبنانی ---خبرنگار شهرستان

(متن کامل سخنرانانی نوه گرانقدرامام (فایل تصویری)منتشرخواهد شد.)

حضورنوه گرانقدرامام درمسجدجامع کوهبنان

[ پنجشنبه ٧ اردیبهشت ۱۳٩۱ ] [ ٩:٢٦ ‎ق.ظ ] [ روح الامینی ]

درباره وبلاگ

شماره پیامک اختصاصی:30006132242000 شماره حساب بانک ملی:0105364580007 ایمیل:seved167@yahoo.com
موضوعات
آرشيو مطالب
ديگرامکانات وب
قران مجيد-آنلاين
قرآن آنلاین
مسجدجامع کوهبنان/
نوا