السَّلامُ عَلَیْکَ یا اَباعَبْدِاللَّهِ وَ عَلَی الاَْرْواحِ الَّتی حَلَّتْ بِفِناَّئِکَ عَلَیْکَ مِنّی سَلامُ اللَّهِ [اَبَداً] ما بَقیتُ وَ بَقِیَ اللَّیْلُ وَ النَّهارُ وَ لاجَعَلَهُ اللَّهُ آخِرَ الْعَهْدِ مِنّی لِزِیارَتِکُمْ اَلسَّلامُ عَلَی الْحُسَیْنِ وَ عَلی عَلِیِّ بْنِ الْحُسَیْنِ وَ عَلی اَوْلادِ الْحُسَیْنِ وَ عَلی اَصْحابِ الْحُسَیْنِ .
نويسندگان
حرم و بارگاه ائمه معصومين(ع)عکس شهداءپايگاه شهيدرجائي

/>
عکسهاي خودراجهت منتشر نمودن برايمان ايميل نمائيد

به مناسبت هفته قوه قضائیه وگرامیداشت ویادوخاطره آیت الله بهشتی وهفتادودوتن ازیاران انقلاب درشب گذشته مراسمی به همین مناست با حضور کارکنان دادسرای کوهبنان درمحل مسجد برگزار گردید دراین مراسم جناب آقای محسن اصغری دادیاردادسرای کوهبنان ضمن گرامیداشت هفته قوه قضائیه درمورد مباحث قضائیه ومشکلات وبحث طلاق صحبت نمودند.

محس اصغری امنیت را یکی از مهم‌ترین اصول پیشرفت دانست و افزود: با تلاش‌های دادگستری  و نیروی انتظامی امنیت  کوهبنان در سطح بسیار بالایی قرار گرفته است که این مهم موجب پیشرفت روز‌افزون این شهرستان خواهد بود.


دادیار شعبه اول دادسرای عمومی و انقلاب عمومی کوهبنان:

آگاه سازی ، خود سازی و تهذیب نفس نقش مهمی در کاهش جرم دارند

محس اصغری دادیار شعبه اول دادسرای عمومی و انقلاب عمومی کوهبنان در جمع بسیجیان پایگاه شهید رجایی و اعضای طرح صالحین و جمعی از مردم محله انصار که در مسجد جامع این شهر حضور داشتند گفت :قوه قضاییه قوه ای است مستقل که پشتیبان حقوق فردی، اجتماعی و مسئول تحقق بخشیدن به عدالت و عهده دار رسیدگی و صدور حکم در مورد تظلمات، شکایات، حل و فصل دعاوی، رفع خصومات و.....  همچنین احیای حقوق عامه و گسترش عدل ،نظارت بر حسن اجرای قوانین کشف جرم، تعقیب، مجازات مجرمین و اجرای حدود و مقررات مدون جزایی اسلام و.......است .

 وی تاکید کرد مبانی قوه قضائیه در جمهوری اسلامی ایران که نتیجه زحمات شهید بهشتی است  بر‌اساس مبانی اسلام شکل گرفته و حقوق مردم نیز منطبق بر موازین اسلامی وضع می‌شود و این مهم موجبات گسترش روزافزون عدالت در جامعه را فراهم کرده است. 

محس اصغری امنیت را یکی از مهم‌ترین اصول پیشرفت دانست و افزود: با تلاش‌های دادگستری  و نیروی انتظامی امنیت  کوهبنان در سطح بسیار بالایی قرار گرفته است که این مهم موجب پیشرفت روز‌افزون این شهرستان خواهد بود.

وی در ادامه خاطر نشان کرد بیشتر پروندهای دادسرای کوهبنان  مربوط به مواد مخدر است که به دلیل عدم آگاهی بسیاری از افراد گرفتار این دام شده اند از طرفی کمبود امکانات تفریحی  باعث شده که تعدادی افراد سود جو در زمینه گرفتار نمودن جوانان تلاش نمایند پس والدین می بایستی برنامه ریزی بیشتری جهت انجام تفریحات سالم و مسافرت داشته باشند .

دادیار شعبه اول دادسرای عمومی و انقلاب کوهبنان تاکید کرد پیشگیری از وقوع جرم از جمله مهمترین شعارهای قوه قضائیه است لذا خانواده ها بعد از اجتماع نقش مهمی در پیشگیری از وقوع جرم دارند و در این راستا آگاه سازی ، خود سازی و تهذیب نفس نقش مهمی در کاهش جرم دارند .

این مقام مسئول تصریح کرد : با توجه به بعد مذهبی قوی مردم کوهبنان و حاکم بودن فرهنگ غنی اسلامی بر این شهر از نظر ارتکاب جرم این شهرستان در سطح بسیار پایینی قراردارد .

وی در پایان به تعدادی از سوالات حاضرین در باب موارد حقوقی و کیفری چک ، حقوق شهروندی ، مهریه های بالا و...........پاسخ داد و افزود مهمترین حقوق یک شهروند را  حق دادخواهی دانست.

 

نامجو کوهبنانی

[ سه‌شنبه ٦ تیر ۱۳٩۱ ] [ ۸:۳٤ ‎ق.ظ ] [ روح الامینی ]

درباره وبلاگ

شماره پیامک اختصاصی:30006132242000 شماره حساب بانک ملی:0105364580007 ایمیل:seved167@yahoo.com
موضوعات
آرشيو مطالب
ديگرامکانات وب
قران مجيد-آنلاين
قرآن آنلاین
مسجدجامع کوهبنان/
نوا