السَّلامُ عَلَیْکَ یا اَباعَبْدِاللَّهِ وَ عَلَی الاَْرْواحِ الَّتی حَلَّتْ بِفِناَّئِکَ عَلَیْکَ مِنّی سَلامُ اللَّهِ [اَبَداً] ما بَقیتُ وَ بَقِیَ اللَّیْلُ وَ النَّهارُ وَ لاجَعَلَهُ اللَّهُ آخِرَ الْعَهْدِ مِنّی لِزِیارَتِکُمْ اَلسَّلامُ عَلَی الْحُسَیْنِ وَ عَلی عَلِیِّ بْنِ الْحُسَیْنِ وَ عَلی اَوْلادِ الْحُسَیْنِ وَ عَلی اَصْحابِ الْحُسَیْنِ .
نويسندگان
حرم و بارگاه ائمه معصومين(ع)عکس شهداءپايگاه شهيدرجائي

/>
عکسهاي خودراجهت منتشر نمودن برايمان ايميل نمائيد

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: انقلابی ترین کار امروز ما تبیین فرهنگ اصیل اسلامی در جامعه و تولید محصولات فرهنگی بر اساس این فرهنگ است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کوهبنان به نقل از ایرنا، سید محمد حسینی در آیین تجلیل از نام آوران و فرهیختگان شهرستان کوهبنان در استان کرمان افزود: امروز دنیا مشتاق فرهنگ اصیل اسلامی است.

به گفته وی موید این ادعا برگزاری هفته های فرهنگی در کشورهای مختلف است که مسوولان آن کشورها اشتیاق زیادی را از محصولات فرهنگی ایرانی نشان می دهند. وی با بیان این که هجمه تبلیغاتی دشمنان علیه نظام جمهوری اسلامی ایران بسیار است، اظهار داشت: مردم جهان می دانند که در برابر این تهاجمات ایران کشوری مقاوم است.


حسینی همچنین با تاکید بر پاسداشت و تکریم فرهیختگان جامعه گفت: یکی از اولویت های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تکریم و تجلیل از فرهیختگان و نام آورانی است که در گذشته بودند یا آنان که در قید حیات هستند. وی تصریح کرد: اگر این کار را انجام ندهیم، دیگران گوی سبقت را از ما خواهند ربود، برای مثال نظامی گنجوی را آذربایجانی ها از خود می دانند.

وزیر فرهنگ و ارساد اسلامی در ادامه با اشاره به اینکه در سال جاری چهار شخصیت جهانی مورد تکریم قرار گرفتند, یادآرو شد: باید در تکریم بزرگان بیشتر تلاش کنیم. وی با اشاره به برگزاری همایش تجلیل از نام آوران و فرهیختگان شهرستان کوهبنان افزود: این همایش کار ارزشمندی است.

حسینی همچنین با تیریک عید نیمه شعبان گفت: انتظار فرج، افضل اعمال است و رهبر معظم انقلاب اسلامی فرموده اند، انتظار فرج انتظار قدرت اسلام است. وی از انقلاب اسلامی به عنوان یک تحول عظیم در دنیا یاد کرد و گفت: امام (ره) با ایجاد این تحول در دنیا کار بزرگ و مهمی را انجام دادند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به آیات قرآنی در زمینه وعده الهی و ظهور امام زمان (عج) اظهار داشت: در قرآن کریم آمده است باید بندگان صالح و شایسته حاکمان بر زمین باشند.

حسینی با تاکید بر این که این آمادگی باید در مردم ایجاد شود، گفت: این زمینه سازی توسط انسان های دلسوز باید انجام شود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بیان کرد: نظام سوسیالیست فرو پاشیده و نظام سرمایه داری به بن بست رسیده و مردم دنیا از این نظام ها ناراضی هستند. وی ادامه داد: حتی تفکر لیبرال دمکراسی را که به عنوان اوج تفکر بشری مطرح می کردند، اکنون نمی تواند رهایی بخش انسان ها باشد.

حسینی گفت: مردم دنیا به دنبال گمشده هستند و این وظیفه ما در ایران اسلامی است که زیبایی های کلام اسلام و قرآن را به دنیا انتقال دهیم. وی تاکید کرد: هر چه ما در بحث فناوری، هنر، صنعت و اقتصاد قدرتمند باشیم، می توانیم در دنیا الگو باشیم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین به افتتاح مجتمع فرهنگی و هنری شهرستان کوهبنان اشاره کرد و گفت: خوشبختانه در استان کرمان گام های موثری در بخش زیرساخت های فرهنگی برداشته شده است.

حسینی اضافه کرد: بر اساس برنامه ریزی های انجام شده امیدواریم تا پایان دولت دهم، گام های بلندی را در این راستا در استان کرمان برداریم.

[ دوشنبه ۱٩ تیر ۱۳٩۱ ] [ ۸:۱٠ ‎ق.ظ ] [ روح الامینی ]

درباره وبلاگ

شماره پیامک اختصاصی:30006132242000 شماره حساب بانک ملی:0105364580007 ایمیل:seved167@yahoo.com
موضوعات
آرشيو مطالب
ديگرامکانات وب
قران مجيد-آنلاين
قرآن آنلاین
مسجدجامع کوهبنان/
نوا