السَّلامُ عَلَیْکَ یا اَباعَبْدِاللَّهِ وَ عَلَی الاَْرْواحِ الَّتی حَلَّتْ بِفِناَّئِکَ عَلَیْکَ مِنّی سَلامُ اللَّهِ [اَبَداً] ما بَقیتُ وَ بَقِیَ اللَّیْلُ وَ النَّهارُ وَ لاجَعَلَهُ اللَّهُ آخِرَ الْعَهْدِ مِنّی لِزِیارَتِکُمْ اَلسَّلامُ عَلَی الْحُسَیْنِ وَ عَلی عَلِیِّ بْنِ الْحُسَیْنِ وَ عَلی اَوْلادِ الْحُسَیْنِ وَ عَلی اَصْحابِ الْحُسَیْنِ .
نويسندگان
حرم و بارگاه ائمه معصومين(ع)عکس شهداءپايگاه شهيدرجائي

/>
عکسهاي خودراجهت منتشر نمودن برايمان ايميل نمائيد

به نام خدا

رئیس اداره بهزیستی شهرستان کوهبنان:

اعتیاد یک بحران بزرگ اجتماعی است که آسیب های اجتماعی زیادی را به دنبال دارد.

رئیس اداره بهزیستی شهرستان کوهبنان گفت: اعتیاد یک بحران بزرگ اجتماعی است که آسیب های اجتماعی زیادی از جمله دزدی، بی بندوباری، طلاق و.. را به دنبال دارد.


 به گزارش خبرنگار فارس از کوهبنان لحظاتی پیش جلسه کمیته کاهش آسیب های اجتماعی با حضور روسای ادارات در محل اداره بهزیستی این شهرستان برگزار گردید.

در این جلسه محمدرضا بهره مند رئیس اداره بهزیستی شهرستان کوهبنان اظهار داشت: اعتیاد یک بحران بزرگ اجتماعی است که آسیب های اجتماعی زیادی از جمله دزدی، بی بندوباری، طلاق و.. را به دنبال دارد.

وی افزود: کمپ ترک اعتیاد آقایان در شهرستان کوهبنان راه اندازی گشته است و برای احداث کمپ بانوان نیز تلاش خود را انجام می دهیم.

رئیس اداره بهزیستی شهرستان تصریح کرد: کمپ کوهبنان بدون درمان دارویی طی دوره 21 تا 28 روزه به ترک معتادان کمک می کند و تا شش ماه پس از پایان دوره درمان پیگیر کار افراد بوده و برنامه هایی را در زمینه اشتغال و براساس استعدادهای آنان برای افراد در نظر می گیرد.

وی خاطرنشان کرد: ترغیب افراد خیر برای کمک های مالی که باعث نجات یک فرد، یک خانواده و در واقع باعث نجات یک جامعه می شود از کارهای بسیار مفید می باشد.خیرین باید بدانند درمان اعتیاد بهترازهزینه کردن در برخی زمینه های زودگذر است که تاثیر کمتری در جامعه دارد.

بهره مند اذعان داشت: معرفی افرادی که با ترک اعتیاد توانسته اند در جامعه موفقیت های خوبی را  کسب کنند به افراد خیرونشان دادن نتایج کار باید در دستور کار قرار گیرد.

این مقام مسئول بیان داشت: بهتر است تمام ادارات در بحث آموزش در مقاطع مختلف کارهایی را انجام دهند و نگذارند بحث آموزش متوقف گردد زیرا نجات حتی یک انسان هم بسیار ارزشمند است.

وی عنوان کرد: باید تلاش شود با آموزش درمدارس دانش آموزان را آگاه کنیم تا آن ها باعث آگاهی خانواده های خود شوند زیرا گاهی تذکرات فرزندان بسیار مورد توجه خانواده ها قرار می گیرد و خانواده ها یی که هنوز دچار این بلای خانمان سوز نشده اند نجات پیدا می کنند.

در ادامه این جلسه ایمان محمد آبادی سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کوهبنان گفت: یکی از دغدغه های بزرگی که در موضوع اعتیاد مطرح می گردد و به اندازه  مبارزه با خود اعتیاد اهمیت دارد این است که کسی که ترک کرده و پاک شده دوباره به اعتیاد بازگشت نداشته باشد.چون اعتیاد علاوه بر وابستگی جسمی وابستگی روحی را هم برای فرد معتاد ایجاد می کند.

وی اذعان داشت: اطلاع رسانی خوب در بحث اعتیاد باعث می گردد وقتی فرد معتاد با کسانی که داوطلبانه به مراکز ترک اعتیاد مراجعه کرده و موفق به ترک شده اند برخورد داشته باشد این انگیزه در او نیز به وجود آید که او هم برای ترک اقدام کند.

محمد آبادی افزود: پر کردن اوقات فراغت جوانان با کلاس های فرهنگی و هنری هم برای پیشگیری از اعتیاد و هم برای بعد از پاک شدن از اعتیاد یکی از کارهای مفید بوده و این اداره آماده همکاری در این زمینه می باشد.

در ادامه سلیمانی ریئس کمیته امداد امام خمینی (ره) اظهار داشت: کمیته امداد امام خمینی (ره) سه نفر مشاور را برای مشاوره خانواده هایی که در دام اعتیاد و یا سایر آسیب های اجتماعی  گرفتارهستند در نظر گرفته است.

وی خاطرنشان کرد: همایش شناخت آسیب های اجتماعی بعد از ماه مبارک رمضان در دستور کار این اداره قرار دارد.

این مقام مسئول بیان داشت: کمیته امداد امام خمینی(ره) در زمینه ارائه وام برای اشتغال به افراد پس از ترک اعتیاد آمادگی دارد.

نامجو کوهبنانی –خبرنگار شهرستان کوهبنان  

[ پنجشنبه ۱٢ امرداد ۱۳٩۱ ] [ ۱٠:٢٠ ‎ق.ظ ] [ روح الامینی ]

درباره وبلاگ

شماره پیامک اختصاصی:30006132242000 شماره حساب بانک ملی:0105364580007 ایمیل:seved167@yahoo.com
موضوعات
آرشيو مطالب
ديگرامکانات وب
قران مجيد-آنلاين
قرآن آنلاین
مسجدجامع کوهبنان/
نوا