السَّلامُ عَلَیْکَ یا اَباعَبْدِاللَّهِ وَ عَلَی الاَْرْواحِ الَّتی حَلَّتْ بِفِناَّئِکَ عَلَیْکَ مِنّی سَلامُ اللَّهِ [اَبَداً] ما بَقیتُ وَ بَقِیَ اللَّیْلُ وَ النَّهارُ وَ لاجَعَلَهُ اللَّهُ آخِرَ الْعَهْدِ مِنّی لِزِیارَتِکُمْ اَلسَّلامُ عَلَی الْحُسَیْنِ وَ عَلی عَلِیِّ بْنِ الْحُسَیْنِ وَ عَلی اَوْلادِ الْحُسَیْنِ وَ عَلی اَصْحابِ الْحُسَیْنِ .
نويسندگان
حرم و بارگاه ائمه معصومين(ع)عکس شهداءپايگاه شهيدرجائي

/>
عکسهاي خودراجهت منتشر نمودن برايمان ايميل نمائيد

به نام خدا

با حضور هیئت های مذهبی در شهرستان کوهبنان:

مراسمی عزاداری و مرثیه سرایی مولای متقیان در روز 21رمضان در جوار قبور مطهر شهیدان  برگزار شد

امروز با حضور هیئت ها ی مذهبی در شهرستان کوهبنان مراسمی عزاداری و مرثیه سرایی مولای متقیان  در حرم مطهر امام زاده سلیمانشاه و  در جوار قبور مطهر شهیدان هشت سال دفاع مقدس   برگزار شد


در ابتدای این مراسم منصور متقی فرماندار کوهبنان ضمن تسلیت ایام شهادت مولای متقیان گفت :حضرت علی ( ع ) نخستین فرزند خانواده هاشمی است که پدر و مادر او هر دو فرزند هاشم هستند   لذا این بزرگوارمانند خاندان  بنی هاشم  دارای صفاتی همچون فتوت ، مروت ، شجاعت و ....است .

وی ادامه داد حضرت علی ( ع ) تا سه سالگی نزد پدر و مادرش بسر برد و از آنجا که خداوند می خواست ایشان به کمالات بیشتری نائل آید پیامبر اکرم ( ص ) وی را از بدو تولد تحت تربیت خود قرار داد و از فضایل حضرت علی ( ع ) است که او نخستین فرد ایمان آورنده به پیامبر ( ص ) باشد.

متقی ابراز داشت پس از وحی خدا و برگزیده شدن حضرت محمد ( ص ) به پیامبری و سه سال دعوت مخفیانه ، سرانجام پیک وحی فرا رسید و فرمان دعوت همگانی داده شد . در این میان تنها حضرت علی ( ع ) مجری طرحهای پیامبر ( ص ) در دعوت تنها همراه و دلسوز آن حضرت بود از افتخارات دیگر حضرت علی ( ع ) این است که با شجاعت کامل برای خنثی کردن توطئه مشرکان مبنی بر قتل رسول خدا ( ص ) در بستر ایشان خوابید و زمینه هجرت پیامبر ( ص ) را آماده ساخت و باعث ذلت دشمنان شد و زمینه گسترش اسلام را فراهم نمود  .
وی تاکید کرد بعد از هجرت حضرت علی ( ع ) و پیامبر ( ص ) به مدینه جانبازی و فداکاری در میدان جهاد ،ضبط و کتابت وحی همچنین تنظیم بسیاری از اسناد تاریخی نمونه ای  از فضایل علی ( ع ) را بیان می نماید.
فرماندار کوهبنان ابراز داشت پس از رحلت رسول اکرم ( ص ) به علت شرایط خاصی که بوجود آمده بود  حضرت علی ( ع ) از صحنه اجتماع کناره گرفت و سکوت اختیار کردو عبادت خدا آنهم در شان حضرت علی ( ع )، تفسیر قرآن و حل مسائل ،پاسخ به پرسشهای دانشمندان ملل و شهرهای دیگر تربیت و پرورش گروهیاز افراد زبده  ،کار و کوشش برای تامین زندگی بسیاری از بینوایان و درماندگان تا آنجا که با دست خویش باغ احداث می کرد و قنات استخراج می نمود و سپس آنها را در راه خدا وقف می نموداز جمله  فعالیتهای امام در این دوران است.
وی ادامه داد در زمان خلافت حضرت علی ( ع ) جنگهای فراوانی رخ داد از جمله صفین ، جمل و نهروان که هر یک پیامدهای خاصی به دنبال داشت و تمام این جنگ ها عزت و سربلندی شیعیان را در پی داشت .
اما متاسفانه بعد از جنگ نهروان و سرکوب خوارج ابن ملجم ، در حالی که حضرت علی ( ع ) در سجده بودند ، ضربتی بر فرق مبارک این حضرت وارد کرد وخون از سر حضرتش در محراب جاری شد و محاسن شریفش را رنگین کرد . در این حال آن حضرت فرمود : فزت و رب الکعبه به خدای کعبه سوگند که رستگار شدم و سرانجام حضرت علی ( ع ) در 21ماه رمضان به شهادت رسید و در نجف اشرف به خاک سپرده شد ، و مزارش میعادگاه عاشقان حق و حقیقت شد.

در پایان مراسم با حضورمداح استانی  جواد حسین خانی مراسم عزاداری و سینه زنی به صورت هماهنگ اجرا و توسط صدا و سیما جهت پخش از شبکه استانی ضبط گردید .

نامجو کوهبنانی –خبرنگار شهرستان کوهبنان 09131994753

[ شنبه ٢۱ امرداد ۱۳٩۱ ] [ ٩:۱۳ ‎ق.ظ ] [ روح الامینی ]

درباره وبلاگ

شماره پیامک اختصاصی:30006132242000 شماره حساب بانک ملی:0105364580007 ایمیل:seved167@yahoo.com
موضوعات
آرشيو مطالب
ديگرامکانات وب
قران مجيد-آنلاين
قرآن آنلاین
مسجدجامع کوهبنان/
نوا