السَّلامُ عَلَیْکَ یا اَباعَبْدِاللَّهِ وَ عَلَی الاَْرْواحِ الَّتی حَلَّتْ بِفِناَّئِکَ عَلَیْکَ مِنّی سَلامُ اللَّهِ [اَبَداً] ما بَقیتُ وَ بَقِیَ اللَّیْلُ وَ النَّهارُ وَ لاجَعَلَهُ اللَّهُ آخِرَ الْعَهْدِ مِنّی لِزِیارَتِکُمْ اَلسَّلامُ عَلَی الْحُسَیْنِ وَ عَلی عَلِیِّ بْنِ الْحُسَیْنِ وَ عَلی اَوْلادِ الْحُسَیْنِ وَ عَلی اَصْحابِ الْحُسَیْنِ .
نويسندگان
حرم و بارگاه ائمه معصومين(ع)عکس شهداءپايگاه شهيدرجائي

/>
عکسهاي خودراجهت منتشر نمودن برايمان ايميل نمائيد

به نام خدا

منصور متقی فرماندار کوهبنان :

روزجهانی قدس نقطه عطفی در تاریخ برای حمایت از ملت مظلوم فلسطین است.

همزمان با روز جهانی قدس مردم روزه دار و شهید پرور کوهبنان با تجمع در میدان شهدای این شهر و ضمن سر دادن شعارهای مرگ بر امریکا ،مرگ بر اسرائیل و .......... مسیرهای  خیابان شیخ ابوسعید ابو الخیر ،بلوار برهان الدین ،حرم شهدای گمنام ،خیابان ایت الله حائری تا مسجد جامع را طی نمودند و ضمن حضور در مسجد جامع محل برگزاری نماز جمعه و قرائت قطعنامه بر دفاع از ارمان های انقلاب ،حضرت امام (ره) ،شهیدان همیشه جاوید ،حمایت از مقام معظم رهبری و اجرای منویات ایشان ،ازادی قدس شریف ،دفاع از مردم مظلوم فلسطین و....تاکید نمودند .


   

در این مراسم منصور متقی فرماندار کوهبنان ضمن گرامیداشت یاد و خاطره حضرت امام ،شهیدان والا مقام و ارزوی توفیق و سلامتی برای مقام معظم رهبری خاطر نشان کرد :روز قدس یکی از ابتکارات و یادگار گرانقدرحضرت امام خمینی (ره)است  در حالی که مسئله فلسطین در حال فراموشی بود و مردم فلسطین  در مظلومیتی بی حد و مرز به سر می بردند و در میان سکوت مجامع مدعی حقوق بشر نسبت به جنایات رژیم صهیونیستی امام خمینی(ره) با اعلام روز قدس در آخرین جمعه ماه  مبارک رمضان  روح تازه ای به کالبد فلسطین مظلوم دمید و این روز را به نماد استکبار ستیزی تبدیل نمود لذا  روزجهانی قدس نقطه عطفی در تاریخ برای حمایت از ملت مظلوم فلسطین ، مقاومت و مبارزات آزادسازی فلسطین است.

وی تاکید کرد  روز قدس، روز تجلی شکوه و عظمت امت اسلامی، رستاخیز استکبار ستیزی ملل مسلمان جهان، روز وحدت همه انسان های حقیقت خواه و عدالت دوست، روزهِ گره خوردن بازوانِ توانای امت اسلامی و روز ستیز همیشگی با صهیونیسم غارتگر است. روز قدس، روز کنار گذاشتن سلیقه ها و پیوستن قطره ها به اقیانوس جاری انسان هاست. روز قدس، روز بازتابِ خشمِ خروشانِ خلق های ستم دیده و طوفانی شدن غیرت های مقدس مردمی است که نفرت خویش را علیه اسرائیل غاصب با شعارهایشان ابراز می کنند و در یک کلام روز قدس روز  حیات اسلام اسلام است  باید این روز را گرامی بداریم و نگذاریم که با هم دستی غرب و  برخی دولت های خود فروخته و خیانتکار به فراموشی سپرده شود و حق فلسطینیان مظلوم پایمال گردد.

منصور متقی احیای محوری ترین موضوع مسلمانان جهان مسئله (مسئله فلسطین)، حمایت و وحدت فرقه های مختلف اسلامی  از فلسطینیان مظلوم در برابر اسرائیل غاصب را از مهترین اثار و پیامد های اعلام این روز توسط حضرت امام دانست و افزود امام خمینی با اعلام روز قدس حیات دوباره در جسم و روح فلسطین دمید.

 وی ادامه داد اعلام روز قد س توسط بنیانگذار انقلاب اسلامی  سبب شد که قدس از موضوع صرفاً عربی خارج شود و به مسئله جهان اسلام  و در نهایت جهانی تبدیل شود که خود ضربه مهلکی به رژیم غاصب اسرائیل وارد کرداین جا بود که ایشان فرمودند  روز قدس، جهانی است روزی نیست که فقط اختصاص به قدس داشته باشد روز مقابله مستضعفین با مستکبرین است.

فرماندار کوهبنان ابراز داشت آغاز انتفاضه مردم فلسطین و  پیروزی های به دست آمده تا حد زیادی مرهون آگاهی بخش و بیداری بود که به واسطه اعلام روز قدس در نزد افکار عمومی دنیای اسلام  حاصل شد.

وی با اهمیت روز قدس امسال  ادامه داد تلاش مشترک آمریکا، اسرائیل و حتی برخی از کشورهای عربی در راستای ایران هراسی و شیعه‌ستیزی در سطح منطقه،  تداوم فشارهای ناعادلانه و غیرقانونی دولت‌های غربی و به ویژه آمریکا علیه فعالیت‌های هسته‌ای ایران علیرغم اعلام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی مبنی بر صلح‌آمیز بودن فعالیت‌های ایران، تشدید تحریم‌ها علیه کشور عزیزمان ایران توسط جبهه استکبار به رهبری شیطان بزرگ آمریکا جهت جلوگیری از رشد و پیشرفت کشورمان،سیاست‌های دوگانه برخی کشورهای عربی ،تهدید ات نظامی کشور عزیزمان ایران توسط امریکا و اسرائیل که در این زمینه در رسانه های جهان بسیار قلم فرسائی می کنند که حضور با شکوه مردم در راهپیمایی روز قدس به آن ها تفهیم می کند که ملت ایران یکپارچه در کنار ولایت و رهبری  در صحنه حاضر است و از این گونه تهدیدات ابائی ندارد و تا نابودی انان نهضت را ادامه خواهد داد .

فرماندار کوهبنان با اشاره به اینکه سوریه در خط مقدم جبهه مبارزه با رژیم صهیونیستی قرار دارد  گفت انگیزه اصلی ایجاد بحران کنونی در سوریه این است که این کشور با توطئه غربی، صهیونیستی و عربی مواجه شود و از این طریق استکبار و رژیم صهیونیستی  مقاومت لبنان  را هدف قرار دهند .

وی در پایان تاکید کرد سوریه در خط مقدم جریان مقاومت در برابر اسرائیل در منطقه قرار دارد و هرگونه اقدامی  از هر طرفی جهت تضعیف و فروپاشی دولت سوریه حرکت در مسیر تحقق اهداف اسرائیل جنایتکار است پس همه ما وظیفه داریم با تمام وجود از مردم سوریه حمایت نماییم تا شاهد نابودی دشمنان بشریت در اینده نه چندان دور باشیم .

نامجو کوهبنانی ---خبرنگار شهرستان کوهبنان 09131994753

 

 

[ شنبه ٢۸ امرداد ۱۳٩۱ ] [ ٩:٠٤ ‎ق.ظ ] [ روح الامینی ]

درباره وبلاگ

شماره پیامک اختصاصی:30006132242000 شماره حساب بانک ملی:0105364580007 ایمیل:seved167@yahoo.com
موضوعات
آرشيو مطالب
ديگرامکانات وب
قران مجيد-آنلاين
قرآن آنلاین
مسجدجامع کوهبنان/
نوا