السَّلامُ عَلَیْکَ یا اَباعَبْدِاللَّهِ وَ عَلَی الاَْرْواحِ الَّتی حَلَّتْ بِفِناَّئِکَ عَلَیْکَ مِنّی سَلامُ اللَّهِ [اَبَداً] ما بَقیتُ وَ بَقِیَ اللَّیْلُ وَ النَّهارُ وَ لاجَعَلَهُ اللَّهُ آخِرَ الْعَهْدِ مِنّی لِزِیارَتِکُمْ اَلسَّلامُ عَلَی الْحُسَیْنِ وَ عَلی عَلِیِّ بْنِ الْحُسَیْنِ وَ عَلی اَوْلادِ الْحُسَیْنِ وَ عَلی اَصْحابِ الْحُسَیْنِ .
نويسندگان
حرم و بارگاه ائمه معصومين(ع)عکس شهداءپايگاه شهيدرجائي

/>
عکسهاي خودراجهت منتشر نمودن برايمان ايميل نمائيد

به نام خدا

برگزاری نماز عید سعید فطر در شهرستان کوهبنان

مراسم نماز عیدسعید فطر با حضورمسئولین و جمع کثیری از مردم دیار عارف پرور و ولایت مدار کوهبنان صبح یک شنبه درمحل مصلای بزرگ امام خمینی(ره)این شهر برگزار گردید .


در این مراسم معنوی و عبادی پس از برگزاری نماز عید فطر حجت الاسلام و المسلمین                  سید احمد موسوی امام جمعه موقت  کوهبنان در خطبه اول ضمن تبریک عیدسعید  فطر و آرزوی قبولی طاعات و عبادات حاضرین در یک ماه عبادت و بندگی خداوند  گفت عید فطر یکی از دو عید بزرگ در اسلام است که درباره آن احادیث و روایات بیشماری وارد شده است .مسلمانان روزه دار که ماه رمضان را به روزه داری به پا داشته و از خوردن و آشامیدن و بسیاری از کارهای مباح دیگر امتناع ورزیده اند اکنون پس از گذشت ماه رمضان در نخستین روز از ماه شوال اجر و پاداش خود را از خداوند می طلبند اجر و پاداشی که خود خداوند به آنان وعده داده است .

وی در ادامه به سفارش  امیرامومنین در اخرین لحظات عمر  اشاره کرد وافزود وقتی ان بزرگوار در بسترشهادت  افتاد حضرتش به حسن و حسین علیهم‏السلام و تمام شیعیان و مردم چنین فرمود: «شما را به تقواى الهى سفارش مى‏کنم و اینکه در طلب دنیا بر نیایید گرچه دنیا در طلب شما برآید و بر آنچه از دنیا محروم ماندید اندوه و حسرت مبرید و حق بگویید و براى پاداش اخروى کار کنید و دشمن ظالم و یاور مظلومان و ستمدیدگان عالم  باشید.

شما دو نفر و همه فرزندان و خانواده‏ام و هر کس را که این نامه‏ام به او مى‏رسد سفارش مى‏کنم به تقواى الهى و نظم کارتان و اصلاح میان خودتان، چرا که از جدتان صلى الله علیه و آله و سلم شنیدم که فرمود: اصلاح میان مردم از تمام نمازها و روزها برترو بالاتر است.

امام جمعه موقت کوهبنان ادامه داد ایشان فرمودند خدا را خدا را درباره یتیمان در نظر آریدهر روز به آنان رسیدگى کنید و حتى یک روز دهان آنان را خالى نگذارید مبادا در حضور شما تحقیر  شوند.

خدا را خدا را درباه همسایگان در نظر دارید که آنان سخت مورد سفارش پیامبر اکرم (ص) هستند پیوسته  در مورد همسایگان سفارش مى‏کرد تا آنجا که پنداشتم آنان ارث بر خواهند بود.خدا را خدا را درباره قرآن یاد کنید، مبادا دیگران درعمل به آن بر شما  سبقت بگیرند.خدا را خدا را درباره نماز یاد کنید که آن پایه و ستون دین شماست.

خدا را خدا را درباره  حج و خانه پروردگارتان زیاد سفارش می کنم تا زنده هستید آن را خالى و خلوتنگذارید که اگر این خانه خالی بماند دیگر مهلت نخواهید یافت و دچار بلا می شوید .برشما باد به صله رحم ،همبستگی و رسیدگی به یکدیگر و بپرهیزید از قهر و دشمنی ،همچنین امر به معروف و نهی از منکر را رها نکنید در غیر این صورت اشرار بر شما مسلط خواهند شد ان گاه شما دعا می کنید اما مستجاب نخواهد شد .

وی ادامه داد امیر مومنان در ادامه فرمود شما را به جهاد با مال ،جان و زبان دعوت می کنم و از شما درخواست میکنم در صورتی که با  ضربه ابن ملجم از دنیا رفتم شمشیر به دست نگیریدکه  مردم را بکشید بلکه فقط یک ضربه بر قاتل من بزنید .

سید احمد موسوی تصریح کرد به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی ، حضرت امام ( ره) و شهیدان گرانقدر شاهد اتحاد مسلمین در سراسر گیتی هستیم که اگر این همت و همبستگی بیشتر شود هم باعث شکست دشمن و هم باعث محو و نابودی رژیم صهونیستی خواهد شد .

وی تصریح کرد در دعای قنوت روز عید فطر از خداوند درخواست می نماییم که به حق محمد ( ص) و           آل محمد و به حق این روز بزرگ شرافت، کرامت و ازدیاد نعمت را به ما بدهد  و آنچه خیر و خوبی به محمد و آلش قرارداده ما را در همان خط قرار دهد و از آنچه محمد و آلش را از آن خط و مسیر نهی فرموده ما را نیز از آن مسیر دور نماید .

سید احمد موسوی در پایان برای سلامتی مقام معظم رهبری و پیرورزی مسلمین در سراسر جهان دعا نمود .

نامجو کوهبنانی – خبرنگار شهرستان کوهبنان -  

[ سه‌شنبه ۳۱ امرداد ۱۳٩۱ ] [ ٧:۳۱ ‎ق.ظ ] [ روح الامینی ]

درباره وبلاگ

شماره پیامک اختصاصی:30006132242000 شماره حساب بانک ملی:0105364580007 ایمیل:seved167@yahoo.com
موضوعات
آرشيو مطالب
ديگرامکانات وب
قران مجيد-آنلاين
قرآن آنلاین
مسجدجامع کوهبنان/
نوا