السَّلامُ عَلَیْکَ یا اَباعَبْدِاللَّهِ وَ عَلَی الاَْرْواحِ الَّتی حَلَّتْ بِفِناَّئِکَ عَلَیْکَ مِنّی سَلامُ اللَّهِ [اَبَداً] ما بَقیتُ وَ بَقِیَ اللَّیْلُ وَ النَّهارُ وَ لاجَعَلَهُ اللَّهُ آخِرَ الْعَهْدِ مِنّی لِزِیارَتِکُمْ اَلسَّلامُ عَلَی الْحُسَیْنِ وَ عَلی عَلِیِّ بْنِ الْحُسَیْنِ وَ عَلی اَوْلادِ الْحُسَیْنِ وَ عَلی اَصْحابِ الْحُسَیْنِ .
نويسندگان
حرم و بارگاه ائمه معصومين(ع)عکس شهداءپايگاه شهيدرجائي

/>
عکسهاي خودراجهت منتشر نمودن برايمان ايميل نمائيد

دادستان عمومی و انقلاب کوهبنان:

حسن سلطانی نژاد دادستان عمومی و انقلاب کوهبنان در گفتگو با خبرنگار این شهرستان گفت : در حال حاضر بیشترین جرائم شهرستان مربو ط به مواد مخدر است بنابراین نسبت به مجرمین در این حوزه بصورت جدی برخورد خواهد شد .


به نام خدا

ایشان تاکید کرد در این راستا دستورات اکید به پلیس مبارزه با مواد مخدر داده شده که مرتب خوردروهای عبوری مظنون  از مسیرها و جاده های ارتباطی شهرستان را بازرسی و همچنین کسانی که نسبت به فروش و توزیع مواد مخدر اقدام   می نمایند و به وسیله مردم علیه آنان گزارشی ارسال می گردد نسبت به دستگیری انان  اقدام فوری و جدی صورت گیرد .

وی خاطر نشان کرد تا کنون تعداد زیادی از فروشندگان مواد مخدر در این راستا شناسایی ، دستگیر و درقرار بازداشت موقت بسر می برند و مقرر گردیده که این افراد با قرار وثیقه آزاد نشوند و با قرار بازداشت موقت راهی زندان شوند از طرفی برای مبارزه با فروشندگان مواد مخدر تا کنون چندین مکان مسکونی که اقدام به توزیع و فروش مواد مخدر می نموده اند پلمپ شده است  .

دادستان عمومی و انقلاب کوهبنان تصریح کرد با توجه به اینکه کوهبنان در مرز استان کرمان با استانهای یزد و خراسان جنوبی واقع شده و در مسیر ترانزیت مواد مخدر از شرق به مرکزو غرب کشور قرار گرفته ولی در چند ماهه ی اخیر شاهد کاهش حمل  این مواد بوده ایم .

حسن سلطانی نژاد با توجه به حاکم بودن جو کارگری بر شهرستان های شمالی استان  بر بهداشت روان و ایجاد فضاهای نشاط آور در شهرک های کارگر نشین تاکید کرد و افزود با توجه به حضور کارگران در معادن ذغال سنگ و کارکردن در اعماق زمین و تونل ها که محیطی بسیار نمناک و خطر آفرین هستند بجاست مسئولین شرکت ذغال سنگ نسبت تامین امکانا ت اولیه از قبیل لباس کار ،چکمه و ماکس ،توزیع شیرو........... بین کارگران عنایت داشته باشند و نسبت به ایمنی کارگاهها حساسیت بیشتری نشان دهند تا شاهد تلفات جانی در معادن نباشیم .

 وی خاطر نشان کردتعداد بسیار زیادی از جمعیت کوهبنان و شهرستان های مجاور در معادن ذعال سنگ و در اعماق پانصدو و هفتاد متری زمین مشغول به کار هستند اینجاست که کارگران و خانواده آنان از لحاظ روحی لطمات فراوانی را متحمل می شوند جدای از اینکه در طول سالیان گذشته به دلیل نبود ایمنی کافی و سهل انگاری تعدادی از پیمانکاران جان جمعی از کارگران به خطر افتاد و در این راستا چندین کارگردر جبهه اقتصاد مظلومانه جان خود را از دست دادند و بسیاری از کارگران هم از نظر تنفسی و ریوی دچار مشکلات مزمن و جبران ناپذیری شده اند  .

دادستان کوهبنان   ابراز امیدواری کرد با عنایت ویژه مدیریت شرکت زغالسنگ و شهر داران کوهبنان و بخش طغرالجرد در زمینه احداث و راه اندازی فضاهای ورزشی ، تفریحی و برگزاری جشن های مفرح و شاد بیشتر تلاش شود تا نسبت به تلطیف روح و جسم کارگران و خانواده آنان کمک شود و گوشه ای از الام و مشکلات مربوط به این قشر زحمتکش مرتفع گردد  .

ایشان تصریح کرد  تمام تلاش خود را برای حل و فصل مشکلات مربوط به جامعه کارگری شهرستان را از طریق مجراهای قانونی پیگیری خواهیم نمود و امیدواریم که با فراهم شدن تمامی امکانات و شرایط ویژه شاهد هیچ گونه حادثه جانی و فوتی در سال جاری در معادن نباشیم .

 

سلطانی نژاد ادامه داد در نشست با مدیر عامل شرکت ذغالسنگ مقرر شدامتیازات ویژه ای از جمله مرخصی استعلاجی ، پرداخت هزینه های درمان ، سفرهای زیارتی و سیاحتی ، استفاده از ظرفیتهای فرهنگی و تفریحی شرکت ذغالسنگ ، راه اندازی مکانهای ورزشی و تفریحی ویژه کارگران ساکن در مناطق معدنی و....... در نظر گرفته شود تا کارگران معتاد بتوانند در نهایت آرامش وآسایش نسبت به ترک اقدام نمایند و دغدغه ای در مورد از دست دادن شغل و اینده خود نداشته باشند و از طرفی ارامش به خانواده انان برگشت داده شود  .

دادستان عمومی و انقلاب کوهبنان تصریح کرد در ماه مبارک رمضان و ماههای بعد از این ماه عزیز شاهد کاهش چشمگیر پرونده ها به دادسرا هستیم که خود نشان از اثر گذاری معنویت این ماه عزیز دارد به گونه ای که در ماه مبارک رمضان کاهش نوزده درصدی ورودی پرونده ها به دادسرا را شاهد بودیم  .

 ایشان ابراز داشت مشکل نبود راه در این منطقه به گونه ای است که حتی جاده بین کوهبنان و زرند نیز فاقد استاندارد و از نوع جاده های فرسوده است که قدمت آن به بیش از 30 سال قبل باز می گردد و همواره محل تصادف و سوانح است و بدون شک در هر روز ما شاهد بروز حادثه در این مسیرهستیم.

وی ادامه داد لازم است از زحمات و خدمات مدیر اداره راه و شهرسازی شهرستان در جهت رسیدگی و سامان دهی به جاده های ارتباطی شهرستان خصوصا مسیر ارتباطی با مرکز استان  تشکر نمود.

دادستان کوهبنان تاکید کرد بیشترین تصادفات بر اثر خطای انسانی است ولی تشدید تلفات و خسارات جانی و مالی در مسیربدلیل  کمبود گاردیل در جاده ها ، عدم شانه خاکی در دو طرف جاده ، کمبود علایم راهنمایی و رانندگی، آسفالت نا مناسب ، ناهموار بودن جاده،کوهستانی و صعب العبور بودن ،عدم دید کافی در برخی از نقاط جاده  و ......... ایجاد می شود و همین امر موجب شده که شاهد تصادفات زیاد در جاده ارتباطی کوهبنان به مرکز استان باشیم به گونه ای که در حادثه اخیر که منجر به فوت و مجروح شدن دو نفر گردید 50 درصد تقصر به جاده مربو ط می شد .

حسن سلطانی نژاد تأکید کرد با توجه به حاکم بودن بعد مذهبی و فرهنگ بالای مردم دیار عارف پرور استان هیچ گونه نشانی از بد حجابی و بی حجابی در شهرستان کوهبنان به چشم نمی خورد و این شهر از نظرحجاب و عفاف در کشور و استان بی نظیر است .

وی در پایان تصریح کرد در آستانه سال تحصیلی دادسرای شهرستان آمادگی دارد با هماهنگی مسئولین آموزش و پرورش نسبت به آموزش قوانین و مقررات  همچنین تشکیل پرونده شخصیت برای دانش آموزان همکاری نماید .

 نامجوکوهبنانی

 

[ شنبه ۱۸ شهریور ۱۳٩۱ ] [ ۱٠:٤۸ ‎ق.ظ ] [ روح الامینی ]

درباره وبلاگ

شماره پیامک اختصاصی:30006132242000 شماره حساب بانک ملی:0105364580007 ایمیل:seved167@yahoo.com
موضوعات
آرشيو مطالب
ديگرامکانات وب
قران مجيد-آنلاين
قرآن آنلاین
مسجدجامع کوهبنان/
نوا