السَّلامُ عَلَیْکَ یا اَباعَبْدِاللَّهِ وَ عَلَی الاَْرْواحِ الَّتی حَلَّتْ بِفِناَّئِکَ عَلَیْکَ مِنّی سَلامُ اللَّهِ [اَبَداً] ما بَقیتُ وَ بَقِیَ اللَّیْلُ وَ النَّهارُ وَ لاجَعَلَهُ اللَّهُ آخِرَ الْعَهْدِ مِنّی لِزِیارَتِکُمْ اَلسَّلامُ عَلَی الْحُسَیْنِ وَ عَلی عَلِیِّ بْنِ الْحُسَیْنِ وَ عَلی اَوْلادِ الْحُسَیْنِ وَ عَلی اَصْحابِ الْحُسَیْنِ .
نويسندگان
حرم و بارگاه ائمه معصومين(ع)عکس شهداءپايگاه شهيدرجائي

/>
عکسهاي خودراجهت منتشر نمودن برايمان ايميل نمائيد

به نام خدا

امام جمعه کوهبنان:

 تعاونیها بر اساس اعتقادات دینی و مذهبی مردم  تشکیل شده‌اند واز سابقه و قدمت ویژه ای برخوردار هستند.

حجت الاسلام و المسلمین عباس صالح نیا امام جمعه کوهبنان در دیدار فرماندار ،مسئول و کارکنان اداره تعاون ،کار و رفاه اجتماعی شهرستان ،فرماندهان نظامی و انتظامی و جمعی از مسئولین شهرستان ضمن تبریک هفته تعاون با استناد به بیانات رهبر عزیز انقلاب در پشتیبانی و حمایت از تعاونی ها با بیان اینکه مساله تعاون ریشه در مباحث دینی و اسلامی دارد افزود: تعاونیها بر اساس اعتقادات دینی و مذهبی مردم  تشکیل شده‌اند واز سابقه و قدمت ویژه ای برخوردار هستند.

امام جمعه کوهبنان تاکید کرد چون تعاونی‌ها با حق الناس و سرمایه


های مردم  سر و کار دارند در این زمینه آموزش ایمان پروری در تعاونی‌ها باید جلوه بیشتری داشته باشد.فلذا موفقیت امروز تعاونی ها مدیون رعایت مسائل اسلامی، شفافیت ، تعامل و تعاونی است که بین افراد بانی وجود داشته و دارد .
وی گفت: تعاونی‌ها و سابقه فعالیت آنها در جامعه اسلامی نشان‌دهنده روح همکاری و مدیریت در جامعه است پس امروز هم می توان در تمام زمینه ها نسبت به راه اندازی تعاونی ها اقدام نمود چرا که سرمایه ها حکم قطره های اب را دارند که به تنهایی نمی توانند به حیات خود ادامه دهند اما با جمع شدن هرقطره با قطره های دیگر و متصل شدن انان به هم  رودی خروشان تشکیل خواهد شد که اثر گذار خواهد بود .  
حجت الاسلام و المسلمین صالح نیا با اشاره به نقش تاثیر گذار تعاونی‌ها در مباحث اقتصادی افزود: تعاون در قانون اساسی حمهوری اسلامی  ایران در کنار بخشهای دولتی و خصوصی از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است و چند اصل از اصول قانون اساسی به این مهم اختصاص دارد. .
وی گفت: در هیچ کشوری برای تعاون چنین جایگاهی در نظر نگرفته‌اند و این ریشه در آموزه‌های دینی جامعه اسلامی ایران دارد.

در ادامه منصور متقی فرماندار کوهبنان گفت با عنایت ویژه دولت خدمتگرار بخش تعاون در شهرستان از بخشهایی است که در سالهای اخیر رشد و توسعه بیشتری یافته و علاوه بر ایجاد اشتغال، در زمینه تولید و حتی ساخت مسکن نقش بسیار گسترده‌ای ایفا کرده است.

وی با تاکید بر جایگاه تعاون در اسلام و نقش آن در اقتصاد کشورتاکید کرد: با توجه به برنامه ها و اهداف اقتصادی کشور، فعالیت تعاونی‌ها در کشور کمک زیادی به پیشرفت امور می‌کند پس باید در تشکیل و گسترش تعاونی ها که عام المنفه هستند گام برداریم .
فرماندار کوهبنان با بیان اینکه تعاونی ها باید زمینه کاری را در بخش‌های مختلف کشاورزی ،دامداری ،صنعت و معدن و...... توسعه دهند، اظهار داشت: در حال حاضر مهمترین معضل جامعه بیکاری است و تعاونیها می‌توانند در رفع این مشکل نقش مهمی داشته باشند و در زمینه های مختلف برای کشور و جامعه مفید باشند.

وی در پایان اظهار داشت: تعاونی ها به دلیل مردمی بودن و وجود سرمایه های انسانی در زمینه های مختلف به ویژه اقتصاد کشور، می توانند موثر و مفید باشند.  نامجو کوهبنانی –خبرنگار شهرستان کوهبنان 0913

[ شنبه ۱۸ شهریور ۱۳٩۱ ] [ ۱۱:٠٤ ‎ق.ظ ] [ روح الامینی ]

درباره وبلاگ

شماره پیامک اختصاصی:30006132242000 شماره حساب بانک ملی:0105364580007 ایمیل:seved167@yahoo.com
موضوعات
آرشيو مطالب
ديگرامکانات وب
قران مجيد-آنلاين
قرآن آنلاین
مسجدجامع کوهبنان/
نوا