السَّلامُ عَلَیْکَ یا اَباعَبْدِاللَّهِ وَ عَلَی الاَْرْواحِ الَّتی حَلَّتْ بِفِناَّئِکَ عَلَیْکَ مِنّی سَلامُ اللَّهِ [اَبَداً] ما بَقیتُ وَ بَقِیَ اللَّیْلُ وَ النَّهارُ وَ لاجَعَلَهُ اللَّهُ آخِرَ الْعَهْدِ مِنّی لِزِیارَتِکُمْ اَلسَّلامُ عَلَی الْحُسَیْنِ وَ عَلی عَلِیِّ بْنِ الْحُسَیْنِ وَ عَلی اَوْلادِ الْحُسَیْنِ وَ عَلی اَصْحابِ الْحُسَیْنِ .
نويسندگان
حرم و بارگاه ائمه معصومين(ع)عکس شهداءپايگاه شهيدرجائي

/>
عکسهاي خودراجهت منتشر نمودن برايمان ايميل نمائيد

دادستان عمومی و انقلاب کوهبنان گفت: با توجه به حاکم بودن بعد مذهبی هیچ نشانی از بدحجابی و بی حجابی در شهرستان کوهبنان به چشم نمی خورد و این شهر از نظر حجاب و عفاف در کشور و استان بی نظیر است.

 در حال حاضر بیشترین جرائم شهرستان کوهبنان مربوط به مواد مخدر است، بنابراین نسبت به مجرمان در این حوزه به صورت جدی برخورد می شود. وی افزود: در این راستا دستورات اکید به پلیس مبارزه با مواد مخدر داده شده که مرتب خودروهای عبوری مظنون از مسیرها و جاده های ارتباطی شهرستان را بازرسی و همچنین کسانی که نسبت به فروش و توزیع مواد مخدر اقدام می کنند و به وسیله مردم علیه آنان گزارشی ارسال می شود نسبت به دستگیری آنان اقدام فوری و جدی صورت گیرد.

 


سلطانی نژاد خاطرنشان کرد: تاکنون تعداد زیادی از فروشندگان مواد مخدر در این راستا شناسایی، دستگیر و در قرار بازداشت موقت به سر می برند و مقرر شده که این افراد با قرار وثیقه آزاد نشوند و با قرار بازداشت موقت راهی زندان شوند از طرفی برای مبارزه با فروشندگان مواد مخدر تاکنون چندین مکان مسکونی که اقدام به توزیع و فروش مواد مخدر می کردند، پلمپ شده است.

دادستان عمومی و انقلاب کوهبنان تصریح کرد: با توجه به اینکه کوهبنان در مرز استان کرمان با استان های یزد و خراسان جنوبی واقع شده و در مسیر ترانزیت مواد مخدر از شرق به مرکز و غرب کشور قرار گرفته، اما در چند ماهه اخیر شاهد کاهش حمل این مواد بوده ایم. سلطانی نژاد با توجه به حاکم بودن جو کارگری بر شهرستان های شمالی استان کرمان بر بهداشت روان و ایجاد فضاهای نشاط آور در شهرک های کارگرنشین تاکید کرد.

 دادستان کوهبنان افزود: با توجه به حضور کارگران در معادن زغال سنگ و کار کردن در اعماق زمین و تونل ها که محیطی بسیار نمناک و خطر آفرین هستند، باید مسئولان شرکت زغال سنگ نسبت به تامین امکانات اولیه از قبیل لباس کار، چکمه و ماکس، توزیع شیر و ... بین کارگران توجه داشته باشند و نسبت به ایمنی کارگاه ها حساسیت بیشتری نشان دهند تا شاهد تلفات جانی در معادن نباشیم. وی عنوان کرد: تعداد بسیار زیادی از جمعیت کوهبنان و شهرستان های مجاور در معادن زغال سنگ و در اعماق 570 متری زمین مشغول به کار هستند و کارگران و خانواده آنان از لحاظ روحی لطمات فراوانی را متحمل می شوند، جدای از اینکه طی سال های گذشته به دلیل نبود ایمنی کافی و سهل انگاری تعدادی از پیمانکاران، جان جمعی از کارگران به خطر افتاد و در این راستا چندین کارگر در جبهه اقتصاد مظلومانه جان خود را از دست دادند و بسیاری از کارگران هم از نظر تنفسی و ریوی دچار مشکلات مزمن و جبران ناپذیری شده اند.

[ سه‌شنبه ٢۸ شهریور ۱۳٩۱ ] [ ۸:٤٧ ‎ق.ظ ] [ روح الامینی ]

درباره وبلاگ

شماره پیامک اختصاصی:30006132242000 شماره حساب بانک ملی:0105364580007 ایمیل:seved167@yahoo.com
موضوعات
آرشيو مطالب
ديگرامکانات وب
قران مجيد-آنلاين
قرآن آنلاین
مسجدجامع کوهبنان/
نوا