نماز جمعه

 امام جمعه کوهبنان به سیره سیاسی پیامبر اعظم اشاره نمود وخاطر نشان کرد ایشان روی اصول مشخص شده پایبند بود و به بیگانگان توجهی نداشت لذا در مسیر سیاسی ما شاهد تزلزل ایشان نیستیم به گونه ای که در یکی از          جنگ ها یکی از یاران پیشنهاد داد بدلیل کمبود نیرو از برخی گروه های مشرک استفاده شود که حاضر بودند در قبال دریافت پول جنگ کنند اما نظربه نیاز مبرم پیامبر به نیروی جنگی ایشان اجازه ندادند که چنین اتفاقی رخ دهد .

وی ادامه داد: حضرت ختمی مرتبت ( ص ) حاضر نشدند در مقابل دشمنان مقداری انفعال داشته باشند لذا خداوند سوره کافرون را نازل کرد و فرمود دشمن هرگز با شما کو تاه نخواهد آمد لذا چشم امید به آنان نداشته باشید که پیغمبر هم در مقابل دشمن کو تاه نیامد که این نه تنها وظیفه پیامبر ( ص ) بود بلکه هر که با ایشان است همین وظیفه را دارد که در مقابل دشمن مثل کوه استواربایستد اما در مقابل خودشان با مهربانی و صمیمیت برخورد کنند .
حجت الاسلام و المسلمین جعفری به سیره اجتماعی خاتم النبیین اشاره نمود و افزود پیامبر ( ص ) نسبت به نامگذاری اولاد و مکان ها دقت نظر خاصی داشتند و سعی می نمودند که انتخاب نام ارزش آفرین و افتخار آفرین باشد لذا ایشان نام ها و اسامی بد را از روی افراد و شهرها بر می داشتند و به جای آن از اسماء زیبایی                    بهره می جستند .
 وی گفت : پیامبر ( ص ) به زیباسازی و زیبا بودن توجه خاصی داشتند لذا لباس تمیز و مناسب می پوشیدند و در کارها نیز پشتکارفراوانی به خرج می دادند به گو نه ای که سعی می نمودند علاوه بر محکم کاری کارها را به خوبی به سرانجام برسانند .
امام جمعه کوهبنان تأکید کرد نبی مکرم اسلام ( ص ) در سیره عبادی نیز الگویی بی نظیر است لذا ایشان بیشتر شب ها را در حالت نماز ، دعا و استغفار سپری می کردند به گو نه ای که قدم های حضرت ( ص ) تاول زده بود .
وی همچنین به بخشی دیگر از سیره اخلاقی پیامبر( ص ) اشاره کرد و افزود ایشان سعی می کردند در وقت نشستن رو به قبله باشند همچنین رفتار پیامبر ( ص ) با خانواده و دیگران ستودنی است و با توجه به اینکه بالاترین منسب را دارا بود و در حقیقت اشرف انبیاست اما بسیار متواضع بود با بچه ها هم بازی می شد همچنین با غلامان و کنیزان با مهربانی رفتار می کرد .
حجت الاسلام و المسلمین جعفری تصریح کرد : در نوزدهم دیماه سال 56 شاهد قیام روحانیت ، حوزه های علمیه و مردم شهر قم در حمایت از حضرت امام ( ره ) در چهلم شهادت آقا مصطفی هستیم که مردم مجددا" وارد میدان شدند و از حضرت امام ( ره ) بطور جد حمایت کردند .
وی گفت : وقتی آن هتاک به حضرت امام ( ره ) هتاکی کرد در 19 دی حرکت مردم ، حوزه های علمیه و خون شهید 19 ساله طلبه قیام مبارکی را ایجاد کرد و انقلاب بزرگی را بوجود آورد که کاخ شاه را فرو ریخت و استکبار را خوار و ذلیل نمود و به مردم فهماند باید استقلال داشته باشند و روی پای خود بایستند تا عزیز جهان شوند .
امام جمعه کوهبنان تصریح نمود : هفدهم ربیع الاول سال 571 میلادی 52 سال قبل از هجرت میلاد پیامبرگرامی اسلام را شاهدیم همچنین در سال 83 هجری قمری ولادت با سعادت فرزند برومندش امام جعفر صادق ( ع ) را داریم .
وی گفت : میلاد پیامبر ( ص ) در جهان تحولی را ایجاد کرد و در سال عام الفیل خداوند قدرت نمایی کرد و بوسیله پرند گان کوچک و سنگ های ریز لشکری بزرگ را شکست داد و خداوند  ریگ های بیابان طبس را حرکت              داد و لشکر امریکا را شکست داد .
حجت الاسلام و المسلمین جعفری یاد آور شد میلاد امام جعفر صادق ( ع ) پر از خیر و برکت است و تا امروز هر جا علمی وجود دارد و پیشرفت نموده اثر علم امام صادق ( ع ) و شاگردان ایشان است حتی کسانیکه خود ایشان را قبول ندارند اما مقام علمی ایشان را مهر تأیید می زنند .
 وی به سالروز اقامه اولین نماز جمعه در اسلام اشاره کرد و افزود اولین نماز جمعه توسط نبی مکرم اسلام(ص)  پس از هجرت و در شهر مدینه اقامه گردید و این نماز یکی از عبادت های کلیدی است که مورد عنایت خداوند قرار گرفته و سوره ای به همین عنوان در قرآن آورده شده است .
 امام جمعه کوهبنان ابراز داشت نماز جمعه از زمان تأسیس و پس از انقلاب مایه خیر و برکت بوده  و بیشترین خدمت را به اسلام و مسلمین نموده چرا که نماز جمعه که از برکات انقلاب اسلامی است شبکه ای گسترده و مطمئن برای معارف اسلامی و آگاهی دادن به مردم است .
 وی به بیانات اخیر مقام معظم رهبری در دیدار با مردم قم اشاره کرد و افزود ایشان فرمودند همه باید به دولت کمک کنند و دولت هم باید مراقب باشد حاشیه سازی نکند که موجب دو دستگی گردد همچنین ایشان فرمودند من با مذاکره مخالف نیستم اما طرف مقابل امریکا با کمال وقاحت اعلام نموده اگر در قضیه هسته ای ایران کو تاه هم بیاید تحریم ها یک جا برداشته نمی شود .
حجت الاسلام و المسلمین جعفری تأکید کرد باید حربه تحریم را از دست دشمن بگیریم اگر چشم به دست دشمن داشته باشید تحریم ها هم باقی می ماند باید دل به نقطه های حقیقی و توانایی های داخلی داد و کاری کرد که کشور در مقابل تحریم مصونیت داشته باشد .
وی به حماسه عظیم مردم در 9 دی اشاره کرد و افزود مقام معظم رهبری فرمودند 9 دی یک حرکت مجاهدت آمیز بود که دشمن می خواهد آن را از یادها ببرد که همگان باید هوشیار باشیم.
امام جمعه کوهبنان در پایان به مسئله وقف در اسلام و نقش مهم آن در رفع بسیاری از مسائل اقتصادی و اجتماعی و..... اشاره نمود و افزود در هفته گذشته زوج خیر کوهبنانی ( حاج اکبر اسلام پناه و همسرش ) با مراجعه به دفتر امام جمعه یک باب منزل مسکونی شش دانگ را وقف نمودند و جهت انجام امورات روضه خوانی ، مهدویت ،            نهج البلاغه ، قرآن و......در اختیار امام جمعه قرار داد که متولی قانونی این ملک امام جمعه وقت شهرستان              خواهد بود لذا این خانه وقفی تحت عنوان مرکز فرهنگی و رفاهی آدینه نامگذاری شده است  .
نامجو کوهبنانی –خبرنگار شهرستان کوهبنان ................
/ 1 نظر / 21 بازدید
مينا

سلام از وبلاگت خيلي خوشم اومد به منم سر بزن و آدرس وبلاگتو واسم بزار تا بتونم هر روز من و بقيه بازديد کنندگان بهت سر بزنيم محلي که وبلاگتو ثبت ميکني بزرگترين دايرکتوري وبلاگ نويسان ايران است و فوق العاده پر بازديد.حتما بيا و لينکتو ثبت کن .مرسي.