نمازجمعه6/5/91

 

امام جمعه موقت کوهبنان در ادامه تصریح کرد همّام  از این سخن قانع نشد و امیرالمؤمنین (ع)را سوگند داد
امیرالمؤمنین علیه السلام سپس  حمد و ثناى خداى به جاى آورد و بر محمد (صلی الله و علیه و آله) و خاندانش درود فرستاد سپس فرمود خداوند سبحانه و تعالى موجودات را افرید  در حالی که از فرمانبرداری و عبادت انان  بى نیاز بود و از نافرمانیشان در امان، زیرا نه نافرمانى نافرمایان و نا سپاسان  او را زیانى می  رساند و نه فرمانبردارى فرمانبرداران سودى برای خداوند در پی داشت   آنگاه روزیهایشان را میان انان  تقسیم کرد و جاى هر یک را در این جهان معین ساخت.

 سید احمد موسوی تاکید کرد به هر حال حضرت علی (ع)پرهیزگاران را اینگونه معرفی میکند و می گوید انان افرادی هستند که سخنانشان با صواب وصحت همراه است در حالی  که حق را راضی می کند و  با قران واهل بیت منافات ندارد انان چون به آیه ای از ایات قران  برسند که در آن وعده  عذاب الهی داده  باشد گوش دل به ان ایات  مى سپارند و در برابر پروردگارشان رکوع می کنند  در حالی که پیشانى ،کف دست ،زانو و نوک پاى خویش را  بر زمین نهاده اند و از خداوند تعالى آزادی خود را از آتش جهنّم مى طلبند.

امام جمعه موقت کوهبنان ادامه داد  اما همین افراد  در روزها، دانشمندانی بردبار و نیکوکارانی پرهیزکار هستند که ترس از خدا آنان را چونان تیر تراشیده لاغر کرده است و هر کس انان را ببیند  گمان کند که انان  بیمارنند در حالی که  انان بیمار نیستند.

وی در خطبه دوم به مهمترین مناسبت های هفته از جمله اوضاع خاورمیانه اشاره کرد و افزود امروز شاهد جنایت و کشتار بیرحمانه مردم در سوریه ،میانمار و بحرین هستیم و منشا تمام این جنایت ها مستکبرین و در راس انان امریکای جهانخوار است که از قدرت مسلمانان و از وحدت انان در هراس است .

سید احمد موسوی ادامه داد متاسفانه سازمان ملل که خود را حامی حقوق بشر می داند در برابر کشتار مردم مظلوم میانمار سکوت اختیار کرده که امید می رود مسلمانان جهان با اتحاد و وحدت ریشه ظلم و ستم را بکنند .

وی به بحث تحریم ها اشاره کرد و افزود ملت عزیز ایران اسلامی در طول سی و سه سال گذشته بارها شاهد شیطنت دشمنان بوده اند و با ایمان و بردباری در پناه فرمایشات رهبرعزیز  نظام مقدس جمهوری اسلامی  نقشه انان را نقش بر اب کرده اند پس دشمنان باید بدانند که این تحریم ها به نفع ملت ایران است چرا  که در پرتو همین تحریم ها ست که جوانان ایرانی در عرصه های مختلف انرژی هسته ای ، پزشکی ،هوا و فضا ،نانو تکنولوژی و.....به پیشرفت هایی دست یافتند و امروز با سربلندی و قدرت حرف برای گفتن در جهان دارند و با این پیشرفت ها زمینه ذلت و خواری  دشمنان را رقم زده اند .

نامجو کوهبنانی –خبرنگار شهرستان کوهبنان  

/ 2 نظر / 2 بازدید
اشکان

سلام.خسته نباشی.از وبلاگت دیدن کردم.راستی کلی عکس جالب تو وبلاگم گذاشتم.اگه دوست داشتی یه سری بزن و راجع به عکسا نظر بده.اگه شد بنویس که چه عکسای دوست داری تو وبم بذارم یا اگه ایرادی دیدی واسم بنویس.منتظرم.ممنون.

kamal

این یک هدیه الهی است پس لطفا تنها به خواندن مطالب درج شده اکتفا نکنید. شروع این تجربه در گرفتن خودآگاهی است. از هریک از دوستان که به وبلاگ مراجعه میکنند درخواست میکنم به پست خودآگاهی مراجعه کرده و این هدیه الهی را دریافت کنید. http://paramchaytania.persianblog.ir/post/3/