عاشورای حسینی

امام جمعه کوهبنان بیان داشت خداوند محبت اهلبیت خصوصا امام حسین(ع)  را در قلوب مردم جهان جای داده لذا محبت به امام حسین یک محبت عمومی شده اینجاست که شاهدیم جوانان حزب الله لبنان و مردم مظلوم فلسطین و نوار غزه با بستن سربندهای یاحسین و یا ابوالفضل در مقابل گلوله های اتشین دشمنان فریاد هیهات من الذله را سرمی دهند .

وی تصریح نمود عاشورای امسال مصادف شده با یکی از ثمرات عاشورای سال 61 هجری چرا که نهضت مقدس جمهوری اسلامی به رهبری حضرت امام (ع) بر اساس قیام عاشورا شروع شد و با همان شعارهای عاشورایی اوج گرفت.

حجت الاسلام و المسلمین جعفری تاکید نمود 13 ابان روزی بود که حضرت امام به شرق و غرب عالم و استکبار جهانی کلمه نه گفت و از سازش با امریکا پرهیز نمود لذا می بینیم که انقلاب اسلامی در مسیر اسلام ناب محمدی مسیر خود را ادامه می دهد و هموراه شعار هیهات من الذله را سرلوحه حرکت خود قرار داده است .

وی اذعان داشت اگر امام حسین در عاشورای سال 61 هجری جوانانی همچون علی اکبر،قاسم ،اقا ابوالفضل العباس و........را فدا نمود امروز هم جوانان ما در دوران دفاع مقدس در لبیک به رهبر و مقتدای خویش با اقتدا به شهدای کربلا عاشقانه مبارزه و دفاع نمودند تا به خیل شهدا پیوستند و در حال حاضر نیز بدون هیچ گونه درنگی دفاع از حریم ولایت و رهبری را از شهدای حادثه کربلا به ارث برده اند .

.................................................................

فرماندار کوهبنان گفت :

استکبار ستیزی و مقابله با ظلم از ویژگی های مشترک این روز مهم است

درحاشیه این مراسم سید مجتبی هاشمی فرماندار کوهبنان گفت :13 ابان برگ زرینی در تاریخ انقلاب اسلامی است که یاداور سه رخداد مهم تبعید حضرت امام (ره) در سال 42 ،شهادت مظلومانه دانش اموزان در صحن دانشگاه تهران در سال 57 و تسخیر لانه جاسوسی امریکا در سال 58 است که این سه رویداد مهم در کنار هم توانستند زمینه پیروزی انقلاب اسلامی ،عزت و اقتدار جهانی و در نهایت کوتاه نمودن دست اسکتبار جهانی از چپاول و غارت اموال عمومی مردم در ایران اسلامی را رقم بزنند .

وی اظهار داشت باید تقارن عاشورای حسینی با 13 ابان را به فال نیک گرفت زیرا استکبار ستیزی و مقابله با ظلم از ویژگی های مشترک این روز مهم است روزی که بر شجاعت ؛عشق ،حماسه و بصیرت تاکید دارد روزی که فرزندان روح الله صدها دانش اموز و دانش اموز در دفاع از اسلام و حریم ولایت با گلوله های ماموران شاه به خاک و خون غلتیدند.

مهندس هاشمی ادامه داد مراسم 13 ابان امسال را با شعار هیهات من الذله برگزار می کنیم تا جواب دندان شکنی به تمامی مخالفان و فتنه گرانی باشد که هر روز با توطئه ای جدید وارد عرصه می شوند تا ضربه ای به انقلاب اسلامی بزنند لذا جوانان ایران اسلامی بار دیگردر پرتو حماسه عاشورا و با شعارهای لبیک یا حسین ،مرگ بر امریکا و مرگ بر اسرائیل اقتدار خود را به رخ جهانیان خواهند کشید .

وی ادامه داد انقلاب اسلامی جوانان را حسینی تربیت نمود تا هیچ گاه زیر بار ذلت و خواری نروند بدین سبب شکوه 13 ابان را با شعار مرگ و امریکا پاس می داریم چرا که بر اساس اموزه های دینی و مکتب حسینی دشمن ستیزی با سران کفر و شهادت طلبی را مقدس می دانیم .

فرماندار کوهبنان تاکید داشت 13 ابان نماد وحدت و همدلی بود که در سایه سار ولایت و رهبری ایجاد شد لذا دشمنان و بدخواهان انقلاب اسلامی و رهبری بدانند که جوانان و نوجوانان ما همچنان در کنار ولایت و رهبری انقلاب محکم و استوار ایستاده اند تا زمینه را برای ظهور و فرج صاحب اصلی انقلاب اسلامی فراهم نمایند و شاهد برقراری و تشکیل حکومت واحد جهانی توسط حضرت ولی عصر(عج)  باشند .

وی گفت در طی سالیان پس از استقرار نظام مقدس جمهوری اسلامی همواره دشمنان و بدخواهان نظام با تهاجم فرهنگی  به دنبال تضعیف روحیه استکبار ستیزی در مردم خصوصا جوانان و نوجوانان ما هستند اما مردم ولایت مدار ایران اسلامی هر ساله با بزرگداشت یوم الله 13 ابان بر تقویت روحیه ازادگی و استکبار ستیزی تاکید خواهند داشت .

مهندس هاشمی تصریح نمود در 13 ابان امسال جوانان عزادارکوهبنان  با حضور در هیئت های عزداری و سردادن شعارهای مرگ بر امریکا و........ به دشمنان فهماندند که دین و سیاست مانند دو بالی است که زمینه عزت و اقتدار نظام مقدس جمهوری اسلامی خواهند شد و این دو در کنار هم و با هم خواهند ماند و از هم جدا نیستند .

نامجو کوهبنانی –خبر نگار شهرستان کوهبنان ...............

 

 

/ 0 نظر / 4 بازدید