جشن هفته معلم

اکبری بیان داشت بدون شک تعلیم و تربیت کار حساس و مهمی است که بر عهده دست اندکاران این عرصه قرار داده شده قشر عزیزی که موجب افتخار و عزت کشور هستند لذا مردم ایران اسلامی  بالاترین رتبه ، منزلت و کرامت را برای معلم قائل هستند و بر اساس پژوهش های صورت گرفته توسط نهاد های اجتماعی و وزارت کشور معلمین قابل اعتماد و توجه خاص هستند .
وی گفت : معلم نقش حیاتی در جامعه دارد این جاست که  اسلام اهمیت زیادی برای او قائل است و کار او را همردیف کار پیامبران می داند پس معلمی شغل بسیار عظمتی است و مسئولیتی هم خطیر و بزرگ به دنبال دارد چرا که معلم مسئول تمام انسان هایی است که باید به عنوان خلیفه الله در جامعه باشند .
مدیریت آموزش و پرور ش کوهبنان تأکید نمود: برای این که معلمین بتوانند رسالت خطیر خود را انجام دهند بایستی به انتظارات و خواسته های به حق آنان توجه شود که الحمد ولله دولت تدبیر و امید تمام تلاش خود را بکار گرفته تا نسبت به شرایط موجود اقتصادی برای رفع مشکلات مربوط به این قشر عزیز و ارزشمند گام بردارد .
وی طرح رتبه بندی معلمین را در همین راستا دانست و افزود : با مشخص شدن شاخص ها و ابزار این طرح از ابتدای مهر ماه سال جاری اجرا خواهد شد که امید واریم در سالی که از سوی مقام معظم رهبری بر همدلی و همزبانی دولت و ملت تأکید شده خواسته های به حق معلمین به بهترین نحو ممکن مرتفع گردد.
اکبری یاد آور شد دولت تدبیر و امید به دنبال است تا دانش آموزانی شجاع ، خیر خواه ، خویشتن دار ، امید وار ، بلند همت ، خلاق ، پرسش گر ، اهل فکر و نو آوری ، قانون مدار و......... تربیت نماید که این مهم با همت بلند دست اندرکاران تعلیم و تربیت محقق خواهد شد تا آینده کشور در دست نیروهایی لایق ، خلاق و توانمند قرار گیرد.
نامجو کوهبنانی –خبرنگار شهرستان کوهبنان
...................................
به نام خدا
همزمان با هفته بزرگداشت مقام معلم مراسم جشن با شکوهی با حضور فرماندار ،امام جمعه ،مدیریت آموزش              و پرورش شهرستان ،معاونت سواد اموزی اداره کل آموزش و پرورش ،فرماندهان نظامی و انتظامی ،جمعی از اعضای شورای اداری ،مدیران دانشگاه ها ،دبیران ،مدیران و مربیان پرورشی ،تربیت بدنی و مشاورین مدارس در تالار اجتماعات اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کوهبنان برگزار گردید که با اجرای برنامه های فرهنگی و هنری همراه بود .
سید مجتبی هاشمی فرماندار کوهبنان ضمن تبریک هفته بزرگداشت مقام معلم ابراز داشت: معلم اصلی ترین عنصر در نظام تعلیم و تربیت است که هیچ چیز نمی تواند جایگزین آن گردد بنا براین تجلیل از دست اندرکاران تعلیم و تربیت یک امر ضروریست که همواره مورد توجه اسلام ، پیامبران ، ائمه اطهار و نظام مقدس جمهوری اسلامی است .
وی یاد اور شد : در هفته بزرگداشت مقام معلم صحبت از شخصیتی است که در دوران اختناق سال ها مجاهدت علمی و فرهنگی را در رأس برنامه های خویش قرار داد و به برکت معنوی قلم توانست در جهان اسلام تحقیقاتی ارزشمند و ماند گار را از خود بجای بگذارد .
فرماندار کوهبنان گفت : علامه شهید مرتضی مطهری عالمی ژرف اندیش ، آینده نگر و شخصیتی بزرگ و             بی نظیر بود که توانست با تربیت دانش آموزان ، دانشجویان و طلاب خدمات برجسته ای به مکتب اسلام ارائه نماید که این خدمات می تواند در قرن های آتی نیز راه گشای بسیاری از اندیشمندان باشد .
وی تأکید نمود شهید مطهری عالمی وارسته و مجاهدی نستوه بود که توانست با افکار التقاطی غرب گرا و مارکسیست مبارزه علمی نماید و جلسات مناظره با گروه های مختلف همچون حزب توده برگزار نموده و افکار و ایده های آنان را بر اساس دستورات اسلامی به زباله دانی تاریخ بفرستد .
هاشمی گفت : استاد شهید مرتضی مطهری کتب ارزشمند ی در زمینه های مختلف مذهبی ، فرهنگی ، سیاسی ، اقتصادی ، اجتماعی و ..... از خود بجای گذاشته که می تواند چراغ راه هدایت دانشگاهیان و طلاب باشد کتاب هایی که حضرت امام ( ره ) آنها را بدون قید و شرط تأیید نمودند که با توجه به پیشرفت و فن آوری ارتباطات و اطلاعات نه تنها اهمیت کتب شهید مطهری کاهش نیافته بلکه روز به روز بر جایگاه رفیع آن افزوده می شود .
رئیس شورای آموزش و پرور ش کوهبنان ابراز داشت : معلم شمعی است که می سوزد و به جامعه روشنی              می بخشد چرا که شغل او شغل انبیاست و تمام پیشرفت های علمی و فرهنگی تمدن های گذشته و امروز جامعه مرهون زحمات و تلاش های ارزشمند و حاصل دستان پر توان این قشر فرهیخته است .
وی تأکید نمود تولید علم و جنبش نرم افزاری از فرمایشات گوهر بار و ارزشمند مقام معظم رهبری است اما فرماندهان واقعی جبهه جنگ نرم و مبارزه با افکار و عقاید دشمنان و بد خواهان نظام و شبکه های ماهواره ای معلمین هستند که باید با اقتدار منشأاستقلال اقتصادی ، فرهنگی و سیاسی کشور را رقم بزنند .
فرماندار کوهبنان تصریح نمود چون معلمین بدون واسطه با دانش آموزان سر و کار دارند لذا رفتار ، گفتار و کردار آنان می تواند مورد توجه دانش آموزان باشد اینجاست که معلمین باید عدالت ، صداقت ، محبت ، صفا و صمیمیت و ........ را  در کنار آموزش مد نظر داشته باشند و همواره دانش آموزان را به انجام فرائض دینی و مذهبی سفارش نمایند .
نامجو کوهبنانی –خبرنگار شهرستان کوهبنان

.....................................................
به نام خدا
همزمان با هفته بزرگداشت مقام معلم مراسم جشن با شکوهی با حضور فرماندار ،امام جمعه ،مدیریت آموزش              و پرورش شهرستان ،معاونت سواد اموزی اداره کل آموزش و پرورش ،فرماندهان نظامی و انتظامی ،جمعی از اعضای شورای اداری ،مدیران دانشگاه ها ،دبیران ،مدیران و مربیان پرورشی ،تربیت بدنی و مشاورین مدارس در تالار اجتماعات اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کوهبنان برگزار گردید که با اجرای برنامه های فرهنگی و هنری همراه بود .
در این مراسم ناصر صباحی معاونت سواد آموزی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمان ابراز داشت با توجه به شعار سال باید بدور از نفاق و ریا زمینه رشد و تعالی کشور را رقم بزنیم که این مهم به همت بلند فرهنگیان عزیز عملی خواهد شد .
وی کوهبنان را زادگاه مورخان ،علما و ،ادیبان  دانست و افزود کوهبنان شهری با پیشینه تاریخی و تمدن کهن است که همواره مهد علما و عرفای بزرگ و بنام بوده که در بحث مبارزه با بیسوادی نیز این خطه جایگاه ویژه و قابل قبولی را به خود اختصاص داده است .
صباحی یاد آورشد در دین مبین اسلام معلم ،  دانش و دانشمند جایگاه رفیع و بلندی دارد و خداوند به قلم سوگند یاد کرده که نشان از ارزش، منزلت و جایگاه معلم دارد قلمی که در جهت بصیرت افزایی و معرفت انسان به خالق هستی و جهان بکار گرفته می شود ستودنی است که قلم شهید مطهری از آن جمله است .
وی تصریح کرد به فرموده حضرت امام ( ره )  آثار علامه شهید مرتضی مطهری برای هر دوره و زمانی مفید و ارزشمند است چرا که در راستای رسالت پیامبران برای هدایت و روشنایی بخشی و رسیدن مردم جامعه به صراط مستقیم افکار و قلم شهید مطهری حرکت نموده است .
معاونت سواد آموزی اداره کل آموزش و پرور ش ا ستان گفت : شهید مطهری انسانی اندیشمند ، متفکر و فیلسوف بودذ که توانست علاوه بر دانش و آگاهی به دانش آموزان تفکر نقادی و پرسش گری را بیاموزد اینجاست که معلمین ما باید تلاش کنند تا چنین روحیه ای را در دانش اموزان بوجود بیاورند .
وی تأکید نمود در کنار قوانین، تجهیزات ، منابع و تکنولوژی های آموزشی معلم محور است که روشنایی می بخشد و نهادینه کردن اخلاق و فضائل انسانی به دست او رقم می خورد پس ما وظیفه داریم دانش اموزانی اهل فکر و پرسشگر را تربیت نماییم .
صباحی یاد آور شد دولت با تمام قوا و قابلیت ها برای رفع مشکلات فرهنگیان گام بر می دارد و کمیته ای نیز به دستور ریاست جمهوری در این راستا تشکیل شده اما آنچه مهم است اینکه باید نگرش و نگاه به آموزش و پرورش عوض شود چون آموزش پرورش سرمایه است و مصرف گرا نیست .
وی گفت : مقام معظم رهبری و دلسوزان نظام به این مهم توجه دارند که پیشرفت کشور در گرو توجه به آموزش و پرورش است لذا رتبه بندی فرهنگیان در چهار گروه پایه ، ارشد ، خبره و عالی  در آینده اجرایی خواهد شد و بنای دولت اینست که فاصله ها را به حد اقل برساند و مطالبات فرهنگیان را پرداخت کند .
معاونت سواد آموزی اداره کل آموزش و پرورش استان گفت : با همه پیشرفت ها و توفیقات به دست آمده در بحث جمعیت بیسواد استان نسبت به سایر استانها وضعیت خوبی نداریم اما نرخ باسوادی در شهرستان کوهبنان بالاست و در گروه سنی 10 تا 49 سال حدود  158 نفر بیسواد در اقشار مختلف در کوهبنان داریم اما در بین اولیای دانش آموزان فرد بیسوادی نداریم .
وی در پایان از ارائه بسته های تشویقی برای سواد آموزان خبر داد و افزود : جا دارد که فرماندار کوهبنان که ریاست شورای آموزش و پرورش و شورای پشتیبانی سواد شهرستان را عهده دار است به گو نه ای برنامه ریزی کنمد که در آینده نزدیک بتوانیم جشن ریشه کنی بیسوادی را در کوهبنان برگزار کنیم .
...............................................................................
به نام خدا
همزمان با هفته بزرگداشت مقام معلم مراسم جشن با شکوهی با حضور فرماندار ،امام جمعه ،مدیریت آموزش              و پرورش شهرستان ،معاونت سواد اموزی اداره کل آموزش و پرورش ،فرماندهان نظامی و انتظامی ،جمعی از اعضای شورای اداری ،مدیران دانشگاه ها ،دبیران ،مدیران و مربیان پرورشی ،تربیت بدنی و مشاورین مدارس در تالار اجتماعات اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کوهبنان برگزار گردید که با اجرای برنامه های فرهنگی و هنری همراه بود .
در حاشیه این مراسم حجت الاسلام و المسلمین عباس جعفری امام جمعه کوهبنان با استناد به آیات و روایات به ارزش و اهمیت علم و عالم در اسلام اشاره کرد و افزود خداوند به عنوان اولین مربی و معلم انسانهاست که پیامبران و ائمه اطهار( ع ) را برای هدایت و رستگاری جامعه قرار داد .
وی تصریح نمود دین مبین اسلام بر خواندن و نوشتن تأکید فراوانی دارد بنابراین در طول تاریخ پیامبر گرامی اسلام ( ص ) یکی از شروط آزادی اسرا را آموزش علوم مختلف به بیسوادان می دانست در این راستا بسیاری از ائمه اطهار ( ع ) خود به آموزش علوم مختلف مبادرت می ورزیدند که از آن جمله مکتب درس امام صادق ( ع ) و امام باقر ( ع ) سر آمد همه آنان بود .
امام جمعه کوهبنان یاد آور شد پس از استقرار نظام مقدس جمهوری اسلامی در نخستین ماه های پس از پیروزی انقلاب به دستور حضرت امام ( ره ) به منظور فراهم کردن زمینه آموزش همگانی نهضت سواد آموزی شکل گرفت که توانست در کوتاه ترین زمان ممکن در نقا ط دور افتاده زمینه فراگیری علوم را میسر سازد .
وی گفت : شهید مرتضی مطهری از جمله شخصیت های برجسته حوزوی و دانشگاهی است که توانست در           رشته های مختلف دانشگاهی تبحر کسب نماید و با ایجاد آثار ارزشمند گام های بلندی در راستای تعلیم و تربیت اقشار مختلف جامعه گام بردارد .
حجت الاسلام و المسلمین جعفری تأکید کرد بسیاری از کسانی که با مسائل جوانان آشنا هستند اعتقاد دارند که آثار ارزنده شهید مطهری علاوه بر اینکه پاسخ بسیاری از پرسش ها را در بر دارد راه حل مسائل دیگر را نیز                  نشان می دهد که از جمله جنبه های درس آموز استاد مطهری شیوه تحقیق و پژوهشی این علامه بزرگوار است .
وی ابراز داشت بدون شک باید استاد شهید مرتضی مطهری را ازجمله  پیشتازان مبارزه با صهیونیست در ایران دانست که بعضی از سخنرانی ها و مطالب بیان شده توسط این استاد بزرگوار به روز و ماند گار است .
امام جمعه کوهبنان از مدیریت آموزش و پرورش شهرستان در خواست نمود که مجموعه  آثار شهید مرتضی مطهری خریداری و به کتابخانه مدارس اهدا گردد تا مربیان پرورشی و دبیران مدارس بتوانند در راستای تعلیم و تربیت از وجود کتاب های شهید مطهری بهره مند شوند .
وی خواستار برگزاری مسابقات کتابخوانی از آثار شهید مرتضی مطهری همچنین برگزاری مسابقات مختلف فرهنگی و هنری ، تهیه نشریه دیواری با استفاده از آثار ارزشمند شهید مطهری شد و افزود وقتی دشمن به وجود عالمی آگاه و فرهیخته همچون شهید مطهری پی برد تصمیم گرفت که وجود ایشان را از مردم بگیرد لذا مردم ایران در 12 اردیبهشت سال 58 شخصیت عظیم و بزرگواری همچون شهید مطهری را از دست دادند .
حجت الاسلام و المسلمین جعفری تأکید کرد به برکت استقرار نظام مقدس جمهوری اسلامی و رهبری های پیامبر گونه حضرت امام ( ره ) و مقام معظم رهبری شاگردان علامه مطهری جای خالی استاد را پر کردند و با خلق آثار ارزشمند و تربیت شاگردانی ممتاز و مجرب دشمنان را در رسیدن به اهداف شوم خود نا امید نمودند .
وی در پایان به دانش آموزان گفت : اگر می خواهید راه خوشبختی را در دو سرا طی نمایید و سعادتمند باشید باید همانند شهید مطهری به قرآن و اهل بیت ( ع ) تمسک جویید ، نماز را در اول بجای آورید و با برنامه ریزی و استفاده صحیح از فرصت ها به بالاترین مدارج علمی دست یابید که الحمد و لله امروز هم شاهد موفقیت جوانان و نوجوانان ایرانی در عرصه های مختلف ملی و جهانی هستیم

/ 2 نظر / 21 بازدید
مزاياي ايميل مارکتينگ براي وبلاگ شما

مزاياي ايميل مارکتينگ براي سايت يا وبلاگ شما:افزايش بازديد واقعي،کاهش رتبه در گوگل و الکسا،افزايش فروش،بازدهي بالا و سريع،صرفه جويي در هزينه و زمان http://www.alphasender.ir