گردهمایی ائمه جماعات

عصر دیروز و با حضور امام جمعه ،مسئولین ، ائمه جماعات ، هیئت امناء و مسئولین هیئت های مذهبی مساجد کوهبنان گردهمایی ائمه جماعات در محل سالن شجره طیبه صالحین ناحیه مقاومت کوهبنان برگزار شد

این مراسم سرهنگ کردی فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان کوهبنان پس از خیر مقدم گفت در میان مسلمانان مساجد بعنوان مراکز آغازین شکل گیری انقلاب ها و حرکتهای مردمی در مبارزه علیه ظلم وستم به ویژه در دوران معاصر، نقش تعیین کننده ای داشته اند.

کردی تصریح کرد به این دلیل و با توجه به شأن و جایگاه این مکان مقدس در میان مسلمانان، می توان گفت که این مساجد هستند که می توانند بیشترین نقش را در جریان امور مادی و معنوی مردم داشته باشند. تاریخ مسلمانان نیز بر این موضوع صحّه نهاده و با نگاهی به حوادث و رویدادهای مهم تاریخی مسلمانان می توان به وضوح ، درستی این مطلب را مشاهده نمود.

وی افزود درجریان انقلاب اسلامی ایران نیز ، مساجد به عنوان یکی از عوامل مؤثر و مهم در ایجاد و شکل گیری نهضت اسلامی و زمینه ساز گسترش ، تعمیق و تثبیت این جریانات و تحولات انسانی بوده است.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان کوهبنان گفت : مسجد نه تنها درشکل دهی مبارزه علیه ظلم و استبداد نظام شاهنشاهی نقش مهمی را ایفاء نموده است بلکه اگر نگاهی موشکافانه و دقیق به دوران سه دهه از انقلاب شکوهمند اسلامی و به خصوص در پایداری و دفاع  مقدس و جانانه در طول هشت سال جنگ تحمیلی داشته باشیم در خواهیم یافت که مسجد همواره در رأس این هرم دفاعی قرار داشته است و پس از آن نیز در برابر هجمه فرهنگی غرب که به شکل ها و انحاء مختلفی چون تهاجم ، شبیخون و ناتوی فرهنگی انجام میگیرد نقش  مسجد به عنوان مرکز فرماندهی در قرارگاه دینی و فرهنگی قابل انکار نیست و در عرصه های مختلف دفاع و صیانت از اسلام ناب محمدی (ص) و فرهنگ و اعتقادات دینی مردمان این مرزو بوم ، جایگاهی بسیار رفیع و بی بدیل داشته است .

این مراسم با پخش کلیپی در باره بیانات و فرمایشات حضرت امام خمینی و مقام معظم رهبری و قرائت پیام حضرت آیت الله خامنه ای در اجلاس سراسری نماز ادامه یافت .

در این مراسم حجت الاسلام و المسلمین جعفری امام جمعه کوهبنان به ایراد سخنرانی پرداخت و در پایان از بین مساجد شهر کوهبنان از هفت مسجد برتر در زمینه برنامه های فرهنگ و برگزاری نماز جماعت تجلیل شد .

در پایان این مراسم همچنین مسن ترین نماز گزار از مسجد جامع کوهبنان و خردسالترین نمازگزاراز مسجد الرسول صلی الله علیه و آله با اهدای لوح و جوایزی از سوی ناحیه مقاومت بسیج کوهبنان تقدیر شدند .

/ 0 نظر / 21 بازدید