اختتامیه کلاس های طرح نشاط معنوی

 

به نام خدا

اختتامیه کلاس های طرح نشاط معنوی در شهرستان کوهبنان

جلسه اختتامیه کلاسهای اوقات فراغت تابستانه طرح نشاط معنوی در کوهبنان   باحضورفرماندار ،مسئول اداره اوقاف و امور خیریه،ائمه جماعت مساجد ،مربیان دوره  ،جمعی از دانش اموزان  ووالدین انان ازسوی اداره اوقاف وامورخیریه شهرستان در حرم مطهر امام زاده سلیمانشاه و در جوار قبور مطهر شهدا  برگزار گردید.

رضا مطیع دولت سرپرست اداره اوقاف و امورخیریه شهرستان در حاشیه این مراسم گفت: یکی از اهداف و سیاست های سازمان اوقاف و امور خیریه در خصوص برنامه های فرهنگی پرداختن به رهنمودها و منویات مقام معظم رهبری است که معظم له فرمودند بقاع متبرکه باید به قطب فرهنگی تبدیل شوند .

وی ادامه داد طرح نشاط معنوی در سه بقعه متبرکه امامزاده بی بی عصمت ،بی بی خاتون وسلیمانشاه  در سطح شهرکوهبنان و دهستان جور برگزار شد و در این کلاس‌ها که شامل آموزش روخوانی، روان‌خوانی و تجوید قرآن کریم، احکام،مهدویت  و کلاس‌های اخلاقی بوده است  تعداد زیادی از نونهالان و نوجوانان در سه بخش ابتدایی، راهنمایی و متوسطه شرکت کرده‌اند.

سرپرست اداره اوقاف وامورخیریه کوهبنان تعداد دانش آموزان شرکت کننده درکلاسهای اوقات فراغت امسال را حدود238نفر  دانست  و افزود درراستای اجرای فرمایشات  مقام معظم رهبری درخصوص اهمیت دادن به اوقات فراغت جوانان  و گسترش فرهنگ قرانی امسال باآمادگی این اداره وتعدادی ازمربیان تحصیل کرده دررشته های علوم قرآنی وطلاب علوم دینی، این دوره به مدت چهل و پنج روز در سه امام زاده شهرستان برگزارشد که در این راستا حدود 68 نفر از افراد شرکت کننده موفق به حفظ جزو های یک ،دو و همچنین حفظ جز سی شدندو تعدادی هم موفق شدند تا جزدهم را حفظ نمایند  .

رضا مطیع دولت  تصریح کرد یاس نبوی ،محافل انس با قران ،ترتیل خوانی ،رو خوانی ،روان خوانی ، گسترش  سنت حسنه وقف ،بصیرت عاشورایی ،راه اندازی کتابخانه ،برپایی مراسم اعیاد اسلامی ،ولادت ها ،شهادت ها  و.....از جمله برنامه های فرهنگی است که اداره اوقاف و امور خیریه اجرا می نماید .

وی در ادامه خاطر نشان کرد در این طرح سهمیه بقاع متبرکه پرورش هشتاد و یک حافظ و قاری بوده است که الحمدولله در این راستا موفق بوده ایم .

 وی ضمن تشکرازدانش آموزان، والدین آنها وتلاشهای مربیان عزیز  یادآور شدالحمدلله برگزاری این کلاسها در  بقاع متبرکه  تاثیر بسیار مطلوب وبسزائی دریادگیری دانش آموزان درروخوانی وروانخوانی ویادگیری احکام نمازداشته است.

در خاتمه از نفرات برتر و اساتید این طرح  با اهداء جوایز تجلیل شد و همچنین از همه شرکت کنندگان با تقدیم لوح سپاس تقدیر بعمل آمد .

نامجو کوهبنانی ---خبرنگار شهرستان کوهبنان

/ 0 نظر / 5 بازدید