غیبت کبری دوران امتحان و سنجش ایمان و عمل مردم است.

مسئول بنیاد مهدویت شهرستان کوهبنان:

غیبت کبری دوران امتحان و سنجش ایمان و عمل مردم است.

مسئول بنیاد مهدویت شهرستان کوهبنان گفت:  

به گزارش خبرنگار فارس از کوهبنان، حجت السلام والمسلمین جسمانی در حاشیه نماشگاه کوچه های انتظار و به مناسبت نزدیک شدن به میلاد با سعادت امام زمان (عج) اظهار داشت: دوازدهمین پیشوای معصوم حضرت حجة ابن الحسن المهدی (عج) در نیمه شعبان سال 255 هجری در شهر سامراء دیده به جهان گشود. پدرش امام حسن عسکری (ع) و مادرش نرجس خاتون است. و از نظر خوى و سیرت به رسول خدا (ص) شبیه است.

وی افزود: حضرت مهدی (عج) تنها 5 سال بیشتر نداشت که با شهادت پدر به امامت رسید. آن حضرت دو دوره غیبت داشته است. مدت غیبت صغری بیش از هفتاد سال بطول نینجامید که در این مدت نایبان خاص، به محضر حضرت مهدی (عج) می رسیدند، و پاسخ نامه ها و سؤالات را به مردم می رساندند.

این مقام مسئول تصریح کرد: غیبت دراز مدت یا غیبت کبری بعد از زمان غیبت صغری آغاز شد، و تاکنون ادامه دارد.واین مدت دوران امتحان و سنجش ایمان و عمل مردم است.

 

وی عنوان کرد: حجت السلام و المسلمین قرائتی می فرمایند: اگر کمترین قدمی جهت تبلیغ فرهنگ مهدویت و ایجاد محبت حضرت مهدی (عج) در دل ها بردارید، امام زمان (عج) در دنیا و آخرت جبران خواهد کرد. بنابراین ما هم  با استعانت از خداوند متعال و تلاش و کوشش جوانان و منتظران آقا امام زمان (عج) در این روزهای پربرکت ماه شعبان طرح کوچه های انتظار که شامل ماکت مسجد جمکران وغرفه های معرفت مهدوی، قرآن و عطرت، محل ظهور(کعبه)، عدالت جهان گستر، عصر ظهور، ولایت، پرسش و پاسخ، طرح هزار در هزار، کودک و امام مهربان و پذیرایی می باشد را برای بازدید همشهریان عزیز آماده ساختیم.

 

 

حجت السلام والمسلمین جسمانی ابراز داشت: از ابتدای خرداد ماهساخت و ساز این طرح آغاز شد و با عنایت خداوند متعال این نمایشگاه از تاریخ نهم تیر افتتاح گشت و تا شانزدهم تیر ماه ادامه خواهد داشت وهر شب در خدمت بازدیدکنندگان می باشد.                                                                

 

وی خاطرنشان کرد: هدف اصلی این نمایشگاه معرفت مهدوی و شناخت امام زمان (عج) می باشد که امید است به این هدف والا دست یابیم. و تمام بازدیدکنندگان بالاخص جوانان از منتظران و سربازان واقعی حضرت مهدی (عج) باشند.

 

 

                             نامجوکوهبنانی –خبرنگار شهرستان کوهبنان

/ 1 نظر / 3 بازدید
هاست رایگان(رسابلاگ)

سلام دوست عزیز ازت دعوت می کنم تا از حرفه ای ترین سیستم وبلاگدهی ایران دیدن کنی ده گیگ هاست رایگان با امکانات هاست کامل برای تو دوست عزیز www.rasablog.ir ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ کامنت گذاری آنلاین در وبلاگ ها با بلاگــ لیچ : http://www.blogleech.com