نمازجمعه20/5/91

در ابتدای این مراسم سید احمد موسوی  پس از دعوت همگان به تقوای الهی گفت  هنگامى که ابن ملجم با شمشیر زهر الود به فرق مولای متقیان علی (ع)ضربت زد و ان بزرگوار در بسترشهادت  افتاد حضرتش به حسن و حسین علیهم‏السلام و تمام شیعیان و مردم چنین فرمود: «شما را به تقواى الهى سفارش مى‏کنم و اینکه در طلب دنیا بر نیایید گرچه دنیا در طلب شما برآید و بر آنچه از دنیا محروم ماندید اندوه و حسرت مبرید و حق بگویید و براى پاداش اخروى کار کنید و دشمن ظالم و یاور مظلومان و ستمدیدگان عالم  باشید.

شما دو نفر و همه فرزندان و خانواده‏ام و هر کس را که این نامه‏ام به او مى‏رسد سفارش مى‏کنم به تقواى الهى و نظم کارتان و اصلاح میان خودتان، چرا که از جدتان صلى الله علیه و آله و سلم شنیدم که فرمود: اصلاح میان مردم از تمام نمازها و روزها برترو بالاتر است.

امام جمعه کوهبنان ادامه داد ایشان فرمودند خدا را خدا را درباره یتیمان در نظر آریدهر روز به آنان رسیدگى کنید و حتى یک روز دهان آنان را خالى نگذارید مبادا در حضور شما تحقیر  شوند.

خدا را خدا را درباه همسایگان در نظر دارید که آنان سخت مورد سفارش پیامبر اکرم (ص) هستند پیوسته  در مورد همسایگان سفارش مى‏کرد تا آنجا که پنداشتم آنان ارث بر خواهند بود.

خدا را خدا را درباره قرآن یاد کنید، مبادا دیگران به عمل به آن بر شما  سبقت بگیرند.

خدا را خدا را درباره نماز یاد کنید که آن پایه و ستون دین شماست.

خدا را خدا را درباره  حج و خانه پروردگارتان زیاد سفارش می کنم تا زنده هستید آن را خالى و خلوتنگذارید که اگر این خانه خالی بماند دیگر مهلت نخواهید یافت و دچار بلا می شوید .

برشما باد به صله رحم ،همبستگی و رسیدگی به یکدیگر و بپرهیزید از قهر و دشمنی ،همچنین امر به معروف و نهی از منکر را رها نکنید در غیر این صورت اشرار بر شما مسلط خواهند شد ان گاه شما دعا می کنید اما مستجاب نخواهد شد .

وی ادامه داد امیر مومنان در ادامه فرمود شما را به جهاد با مال ،جان و زبان دعوت می کنم و از شما درخواست میکنم در صورتی که با  ضربه ابن ملجم از دنیا رفتم شمشیر به دست نگیریدکه  مردم را بکشید بلکه فقط یک ضربه بر قاتل من بزنید .

حجت الاسلام و المسلمین موسوی امام جمعه موقت کوهبنان در خطبه دوم به سالروز شهادت مولای متقیان علی (ع) اشاره و افزود شخصیت های بزرگ برای تمام دنیا مفید هستند اما شهادت و رحلت انان باعث ناراحتی و عزا برای عموم مردم است .

وی خاطر نشان کرد حضرت علی منشا اسما و اوصاف الهی است و تمام ادیان به وجود او افتخار می کنند به گونه ای که حتی مسیحیان هم در اوصاف و خصائص ایشان کتابها نوشته اند و از عدالت و بزرگواری وی سخن ها گفته اند  که در این راستا جرج داق مسیحی می فرماید عدالت علی باعث شهادت اودر محراب عبادت  شد.

لازم ذکر است قبل از شروع خطبه ها خطیب توانا حجت الاسلام و المسلمین سید جعفر روح الامینی از اساتید قم  به گوشه ای از زندگی این امام همام اشاره کرد به ذکر مصایب ان حضرت پرداخت و حال و هوای معنوی را بر جلسه حاکم نمود  .

نامجو کوهبنانی –خبرنگار شهرستان کوهبنان 09131994753

 / 0 نظر / 3 بازدید