حضورامام جمعه کرمان درمسجدجامع کوهبنان

وی در ادامه از خدمات ارزشمند فرماندار بسیجی و پر تلاش کوهبنان در زمینه های مختلف همچنین از زحمات حجت الاسلام و المسلمین مرحوم  سید علی اکبر حائری نیا موسس و بانی مسجد جامع کوهبنان تجلیل نمود .

نماینده ولی فقیه و امام جمعه کرمان در ادامه به ارزش و اهمیت سلامت جسم و روح اشاره کرد و باعنایت به حدیثی از امام باقر ( ع) فرمود آن امام بزرگوار خطاب به جابر بن یزید جحفی فرمودند یا جابر هیچ علمی از نظر اهمیت به اندازه آن علمی نیست که سلامتی جسم بشر را تامین کند پس همه ی ما بر حسب تکلیف شرعی باید کاری کنیم که سلامتی جسم خود را حفظ نماییم چرا که انسان علیل ، مریض و بیمار نمی تواند در جامعه منشأ آثار ارزشمند و با برکت باشد .

ایشان تأکید کردند بنا به فرموده امام باقر ( ع) هیچ علمی مثل علمی که سلامتی ما راتأمین کند وجود ندارد و هیچ سلامتی بالاتر از سلامتی قلب نیست که منظور از قلب روح ، روان و اخلاق است .

آیت الله جعفری تأکید کرد بشر اگر از نظر روحی و اخلاقی بیمار باشد از هر درنده ای خطرناک تر و زیان بخش تر خواهد بود لذا وقتی انسان می تواند منشا خیر و خدمت باشد که از سلامت قلب برخوردار باشد پس سلامت قلب به دست ماست که با کوشش و تلاش فراوان می شود هر روز اخلاق ما مهذب تر و معنویت ما افزایش پیدا کند اینجاست که قران کریم می فرماید رستگار کسی است که خود را تزکیه کند .

نماینده ولی فقیه و امام جمعه کرمان ابراز داشت خیلی از مسلمانان اهل عبادت و بندگی خداوند هستند لکن به مسئله اخلاق توجه نمی کنند پس ضروریست همه ی ما خصوصا" ائمه جمعه و جماعت برای اینکه حرفشان در مردم اثر بگذارد به مسئله تزکیه نفس بیشتر توجه نمایند .

وی تصریح کرد خدارحمت کند حضرت امام عظیم الشأن را که بیشتر سخنرانی ها و صحبت های  ایشان در مناسبت های مختلف خالی از این نکته نبود و مردم و مسئولین را به تزکیه نفس توصیه می نمودند و امروز هم مقام معظم رهبری به این مهم عنایت ویژه ای دارند .

ایت الله جعفری در ادامه به بیان خاطراتی از مقام معظم رهبری پرداخت و افزود امروز باید افتخار کنیم که چنین شخصیتی در راس مملکت ولایت و رهبری دارند و این از افتخارات شیعه محسوب می شود لذا اگر در تمام کشورها شخص صالحی در راس بود وضع خیلی بهتر از این بود .

وی تصریح کرد بارها به پیامبراکرم  ( ص) ، قرآن و به مقدسات ما اهانت کرده اند اما چون مسلمانان با هم مجتمع نیستند و اقدام موثری صورت ندادند این مسائل دوباره تکرار شد در حالیکه بیشتر نفت ، گازو مناطق سوق الجیشی جهان در اختیار مسلمانان قرار دارد باز هم بعضی  در مقابل شیطان بزرگ کمر خم می کنند و اظهار خشوع و خضوع  می نمایند .

نماینده ولی فقیه و امام جمعه کرمان تأکید کرد اگر همه ی کشورها به معنای صحیح با هم متحد بودند امروز ما در تحریم نبودیم ولی چون همه ی اینها در راه دین و اسلام است باید استقامت کنیم و به فرموده قرآن  برسیم .

نامجو کوهبنانی – خبرنگار شهرستان کوهبنان -

/ 0 نظر / 7 بازدید