برگزاری همایش کوهبنان شناسی


وی ادامه داد وجود مدرسه عرفان اسلامی شیخ ابوسعید،مقبره هفتاد دو عارف خفته در خاک کوهبنان ،ارامگاه محمد شهید کوهبنانی ،ارامگاه برهان الدین کوهبنانی و....گویای این حقیقت است که در همه اعصار این شهرستان محل رفت و امد بزرگان بوده است .
فرماندار کوهبنان تاکید نمود آب و هوای مناسب در کنار جاذبه های تاریخی ،سیاحتی ،زیارتی ،طبیعی و مذهبی همچنین حاکم بودن جو مذهبی و فرهنگی بر این خطه باعث شده که عرفا و علمای بنامی در این خط رشد و نمو نمایند و امروز هم حضرت ایت الله جعفری امام جمعه کرمان و نماینده ولی فقیه استان بربلندای فرهنگ کرمان قرار دارد .
وی یادآور شد همایش کرمان شناسی(کرمان شناخت)  که به همت استانداری و سازمان اسناد و کتابخانه ملی استان برنامه ریزی شده هفتم مرداد ماه در کوهبنان کلید خواهد خورد که در این همایش استاندار دیار کریمان ،امام جمعه و نماینده ولی فقیه استان ،رئیس سازمان اسناد وکتابخانه ملی کشور و استان  ،جمعی از مدیران کل و معاونین استاندار در محل تالار اجتماعات ارشاد اسلامی شهرستان برگزار خواهد شد .
مهدلو ابراز داشت با برنامه ریزی بعمل آمده حدود پانصد نفر در این همایش شرکت خواهندنمود که بعضا از چهرهای نخبه دانشگاهی ،ادیبان ،شاعران و هنرمندانی  هستند که آثاری در مورد شهرستان کوهبنان              ارائه نموده اند  .
......................................
در ادامه ذبیح الله شهنازی گفت : نظر به اینکه جمعیت قابل توجهی از مردم شهرستان را فرهنگیان شامل می شوند لذا برنامه ریزی شده تا از وجود مدیران مدارس و برخی از همکاران فرهنگی نخبه و برتر نیر جهت حضور در این همایش دعوت شوند .
وی یادآور شد به منظور اطلاع رسانی بیشتر بنرهایی به همت سازمان اسناد و کتابخانه ملی تهیه شده که در مکان های پرتردد شهر ،میادین اصلی و ورودی های شهر از سمت شهرهای کرمان ،یزد و راور نصب خواهند شد و پوسترهایی نیز در جلوی مغازه های نصب خواهند شد .
معاونت سیاسی و اجتماعی فرمانداری کوهبنان  از راه اندازی غرفه های مردم شناسی و عرضه صنایع دستی ،غرفه مربوط به اسناد و مدارک  متعلق به شهرستان کوهبنان ، راه اندازی غرفه کتب و پایان نامه های دانشگاهی مربوط به کوهبنان در حاشیه همایش خبر داد .
.........................................................
در ادامه اعظم علیخانی نماینده سازمان اسناد و کتابخانه ملی استان گفت با رایزنی های بعمل آمده نماینده ولی فقیه ،استاندار،معاونین ،جمعی از مدیران کل استان ،روسای سازمان اسناد و کتابخانه ملی کشور و استان،روسای دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی استان  و....در همایش کوهبنان شناسی شرکت خواهند داشت .
وی درج فراخوان علمی در پنج روزنامه محلی ،چاپ مصاحبه ویژه همایش کوهبنان شناخت درنشریه تناوران،برنامه ریزی جهت برگزاری نشست مطبوعاتی با حضور مدیر کل اسناد و کتابخانه ملی استان و فرماندار کوهبنان و... از جمله کارهایی عنوان کرد که درراستای کیفیت بخشی به همایش برنامه ریزی شده اند .
نماینده سازمان اسناد و کتابخانه ملی کرمان از نصب سه بیلبورد تبلیغاتی 20 متری و 10 متری در میادین اصلی شهر کرمان خبر داد و افزود این بیلبوردها به مدت ده روز در مرکز استان مستقر خواهند شد و علاوه بر آن تعدادی بنر هم در سطح استان در مکان های پرتردد نصب خواهند شد .
علیخانی از برگزاری برنامه های عمومی و نشست های تخصصی همایش خبر داد و افزود علاوه برسخنرانی چهرهای سیاسی و مذهبی از وجود هفت استاد برتر دانشگاهی جهت برگزاری جلسات تخصصی دعوت شده است که طی سالیان گذشته تحقیقاتی پیرامون شهرستان کوهبنان داشته اند و یا کتابی در مورد این خطه به رشته تحریر در آورده اند .
وی از تهیه سه کلیپ معرفی شهرستان کوهبنان ،معرفی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ،برگزیده سخنان نماینده ولی فقیه و امام جمعه کرمان خبر داد و افزود توزیع بسته های فرهنگی ،رونمایی از تمبر ویژه حضرت ایت الله جعفری نماینده ولی فقیه و امام جمعه کرمان به پاس خدمات سی و پنج ساله درسنگرنماز جمعه استان و بعنوان چهره شاخص فرهنگی و حوزوی شهرستان کوهبنان،ارسال پیامک به مدیران اجرایی و.....را از جمله برنامه های همایش کوهبنان شناسی عنوان کرد .
نماینده سازمان اسناد و کتابخانه ملی استان در پایان دعوت از اساتید خوشنویسی استان و راه اندازی نمایشگاه            خو شنویسی در حاشیه همایش ،راه اندازی غرفه معرفی سرداران شهید و پشکسوتان جبهه و جنگ به منظور گسترش بیشتر فرهنگ ایثار و شهادت و....را ازدیگر برنامه های قابل اجرا در همایش کوهبنان شناسی بیان کرد .
نامجو کوهبنانی –خبرنگار شهرستان کوهبنان ...........09131994753


/ 1 نظر / 23 بازدید
آيدا

سلام وبلاگ تونو ديدم واقعا وبلاگ خوبي داريد ، منم يک سايت دارم با موضوع شبکه اجتماعي به اسم کليکي ها محيط خيلي جذاب و سالمي داره با کلي عضو صميمي و مهربان که واقعا خوشحال ميشم بياي و عضو بشي منتظرم عزيز