سخنرانی حاج عبدالمجیدانصاری درکوهبنان

به نام خدا

حجت الاسلام و المسلمین مجید انصاری عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در آخرین پنج شنبه سال در هفتمین روز مراسم مرحوم حاج علی عربپور و در جمع مردم شهر کوهبنان که درحرم مطهر  امام زاده سلیمانشاه و در جوار قبور شهیدان هشت سال دفاع مقدس جمع شده بودند گفت : پیش بینی در زندگی حکم عقل است لذا تمامی انسانها برای اینکه زندگی با نشاط و موفقی داشته باشند برای آینده خود برنامه ریزی می نمایند اما تاسف اینجاست که ما برای زندگی گذرا این همه اهمیت قائلیم اما اندکی  از اوقات شبانه روز خود را به زندگی آخرت اختصاص می دهیم ، زندگی که با مرگ شروع می شود و تا ابدیت ادامه دارد که البته ابدیت از امتیازات زندگی انسان است پس برای توشه برداشتن جهت زندگی ابدی باید تلاش کرد در حالیکه حضرت امیر المومنین ( ع) با آن همه جلالت و قدر از تمام وجود و اعماق قلب از کمی توشه و درازی را ه سفرناله می زد .

وی خاطر نشان کرد روایات فراوانی در مورد حسابرسی نفس وجود دارد پس بیایید برنانه ریزی کنیم و با محاسبه اعمال روزانه ،خود را بیمه ابدی نماییم که اگر این گونه شد حساب قیامت آسان می شود در غیر این صورت به فرموده امام صادق (ع) اگر کسی نفس خویش را روزانه مورد محاسبه قرار ندهد از ما نیست ، لذا دچار خسران و حیرانی در قیامت خواهیم  شد .

حجت الاسلام و المسلمین انصاری خاطر نشان کرد یکی از ضروریات دین اینست که هر انسانی دارای نامه عمل است و تمام فرق آن را قبول دارند چون در قران و روایات بدان اشاره شده است پس باید با توجه به دعای ائمه ، دعای روزانه ما این باشد که خدایا نامه عمل ما را  در قیامت همچون سند جرم به گردنما ن آویزان نکن و آن را در دست راست ما قرار بده تا شرمنده تو نباشیم  .

وی گفت : همه ی مانند مولفین و نویسندگان کتاب هستیم که از لحظه تکلیف تا مرگ  در حال نوشتن کتاب هستیم  که به فرموده حضرت امام ( ره) منظور از کتاب همان کتاب نفس انسان است پس ما باید صحیفه جانمان را با اعمالمان شکل بدهیم چرا که این جهان محل عمل و دنیای دیگر محل            عکس العمل و رسیدگی به کارهاست در حالیکه هیچ عملی در این دنیا نابود شدنی نیست کلامی که صادرمی شود نگاهی که انداخته می شود و ........ همه و همه در این جهان ماندگار است اما خاصیت آخرت اینست که انرژی اعمال را تبدیل به جسم می کند و این کتاب تفسیر می شود پس وقتی پرونده حساب گشوده شد فریاد عده ای بلند می شود خداوندا این چه کتابی است که هیچ چیز را فروگذار نکرده است حتی افکار مرا هم نگاشته است .

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت : در قیامت گروهی همچون اصحاب سید الشهدا ( ع) حضرت امام (ره) ، شهدای عزیز ، علمای بزرگوار،  افراد دل و معنا و ..... بدون حساب و بررسی پرونده اعمال به بهشت می روند چرا که آنان در دنیا دائما" به حسابرسی نفس اهمیت می دادند و آن رابا شاخص های قرآنی می سنجیدند .

وی تصریح کرد در صورتی که توجه به آخرت و روح تقوی در ما ملکه شود بدنبال فساد و گناه             نمی رویم و سعی می کنیم از فرصتی که خداوند به ما عنایت کرده استفاده نماییم و نامه عملی که با مداد کتابت شده و پاک شدنی ست با پاک کن توبه آن را جلا دهیم چرا که توبه از واجبات عینی و فوریست .

حجت الاسلام والمسلمین انصاری گفت :بنا  به فرموده مولا علی ( ع) با مرگ برگه آزمون ، کتابت نفس و فرصت اصلاح تمام می شود و با مرگ اعمال ما وارد کارخانه تجزیه و تحلیل می شود اینجاست که فرمودند دنیا مزرعه اخرت است پس بیایید قبل از مرگ به حساب اعمال خود برسیم تا مورد رحمت خداوند قرار گیریم .

 

نامجو کوهبنانی – خبرنگار شهرستان کوهبنان - 09131994753

 

/ 1 نظر / 3 بازدید
دوستانه

خداوند این عزیز رو درپناه خودش حفظ کنه