جشن غدیر

های استان پهناور کرمان است که سادات زیادی دارد که بیشترین انان در محله انصار در نزدیک مسجد جامع زندگی می کنند لذا احترام به انان ضروری است و نگاه کردن به چهره سادات انسان را به یاد جد بزرگوارشان رسول گرامی اسلام (ص) ،حضرت زهرا(س) و حضرت علی (ع)  می اندازد .

امام جمعه کوهبنان تصریح نمود سادات بسیار محترم هستند و احترام به انان در حقیقت تکریم پیامبر اکرم است چرا که پیامبر گرامی اسلام مزد دوران رسالت خود را تکریم قربای خویش بیان نمود که سادات از جمله انها هستند و در معنای اکمل منظور ولایت است .

وی اذعان داشت ما هر چه داریم از ولایت امیر المومنین و حضرت زهرا ( س ) است که این امر در قرآن نیز مورد عنایت قرار گرفته لذا به واسطه ی این وجود هر روز باید بگوییم الحمدلله الذی جعلنا من المتمسکین بولایه علی ابن ابیطالب که خداوند نعمت ولایت و رهبری را به ما ارزانی داشته است .

 حجت الاسلام و المسلمین جعفری توصیه کرد مومنین ،باید از خداوند بخواهیم که ولایتی باشیم اخلاق و رفتار ما علوی باشد چرا که در دنیای امروز که دنیای ظلمانی و غارت زده است و ابر قدرت ها به دنبال چپاول کشورهای دیگر هستند ما ارزش و اهمیت ولایت و رهبری را درک می کنیم .

وی ادامه داد : ایران اسلامی مملکت ائمه اطهار( ع ) و زهرای مرضیه ( س ) است که به برکت مسئله ولایت فقیه به نیابت از امام معصوم در دنیا عزت و کرامت پیدا کرده ایم و امروز شاهد بیداری اسلامی در بسیاری از کشورهای جهان حتی در عربستان ، یمن ، مصر ، لیبی و ....... هستیم که این ها به برکت حضرت امام خمینی ( ره ) و نظام مقدس جمهوری اسلامیست .

امام جمعه کوهبنان تصریح نمود دشمنان القا کردند پس از رحلت پیامبر ( ص ) کسی نیست که جامعه را هدایت کند اما با وجود معرفی حضرت علی ( ع ) در روزعید غدیر تمام نقشه های آنان نقش بر آب گردید و مأیوس شدند لذا می بینیم وقتی مقام معظم رهبری در 14 خرداد با انتخاب خبرگان رهبری جامعه اسلامی را بر عهده می گیرد زمینه ی یأس و نا امیدی بسیاری از دشمنان فراهم می شود .

 وی در پایان گفت : بسیاری از کشورهای جهان کسی را ندارند که در حق آنها پدری و ولایت کند و از این نعمت عظما بی بهره هستند اما ایران اسلامی به برکت خون شهدا و به نیابت رهبری از طرف حضرت                         ولی عصر ( عج ) امید همه ی مستضعفان و محرومان جهان شده است .

................................................................................................................................

 در ادامه دکتر سمیع الحق پژوهشگر برگزیده کشور بنگلادش که به تازگی به تشییع گرویده است گفت در سال 1974 میلادی در کشور بنگلادش متولد شدم و در رشته ی علوم تجربی مشغول به تحصیل شدم و در مقطع فوق لیسانس رشته ی علوم سیاسی را با موفقیت سپری نمودم .

وی تأکید کرد در زمان جنگ بین ایران و عراق با توجه به مطالعاتی که پیرامون وضعیت جنگ داشتم با کشور ایران و مذهب تشییع آشنایی پیدا کردم و با مراجعه به دفتر رایزنی فرهنگی ایران عضو کتابخانه آنجا شدم و با مطالعه کتاب های دکتر تیجانی و .......... با مکتب نورانی اهل بیت بیشتر آشنا گشتم .

این استاد حوزه و دانشگاه گفت : اینجا بود که به واسطه ی آگاهی بیشتر به مذهب تشییع روی آورده و در سال 1378 ه . ش  جهت تحصیل علوم دینی وارد ایران شدم و در حوزه ی علمیه قم تحصیلات علوم دینی خود را آغاز نمودم .

حجت الاسلام و المسلمین سمیع الحق گفت : با توجه به اطلاعات ناقص مردم بنگلادش پیرامون معارف اهل بیت ، فقدان کتاب هایی با این موضوع به زبان بنگلا و انگلیسی همچنین تبلیغ اصول اعتقادی شیعه از طریق تألیف و ترجمه دست به قلم شده و شروع به کار پژوهشی نمودم .

وی ادامه داد : در زمینه های تاریخ اسلام ، فضائل اهل بیت ، تفسیر علوم دینی ، احکام شرعی ، ادعیه و نیایش            و ..........فعالیت های پژوهشی خود را آغاز نمودم و طی سالیان گذشته در مناظره های مختلفی که بین علمای شیعه  سنی برگزار شده شرکت نموده ام .

پژوهشگر برگزیده بنگلادشی گفت : در عرصه های علمی و فرهنگی نیز فعالیت های داشته ام که تبلیغ از طریق ارائه ی سخنرانی ، برگزاری مجالس شهادت و ولادت ائمه اطهار ، تدریس و.......... از جمله ی آنها بوده و تا کنون چندین مرتبه در ماه مبارک رمضان و ماه محرم جهت تبلیغ از سوی سازمان فرهنگ و ارتباطات به بنگلادش اعزام و از سوی بعثه مقام معظم رهبری نیز به حج مشرف شده ام .

وی خاطر نشان کرد اولویت های پژوهشی خود را در زمینه ی اتحاد ، تاریخ تشییع و تاریخ اسلام ، احادیث نبوی ، تفسیر قرآن کریم ، معرفی منابع مهم و اصیل اسلامی ، فقه مقارن و .......... دنبال کردم .

حجت الاسلام و المسلمین سمیع الحق گفت : آثار ترجمه ای همچنبین آثار علمی نظیر کتب و مقالات نیز داشته ام که ترجمه ی زندگینامه ی امام مهدی ( عج ) ، کتاب شفاعت ، تفسیر آیات ولایت در قرآن ، طهارت روح ،          زندگینامه ی امام حسن عسکری ( ع ) و فاطمه زهرا ( س ) ، شیعه پاسخ می دهد ، خصائص امیر المومنین ( ع ) ، زندگی 14 معصوم ، زندگی آرمانی و علمی حضرت امام خمینی ( ره )  و..... از جمله آنها هستند .

وی در پایان تأکید نمود ما وظیفه داریم پیام غدیر را به تمام جهانیان برسانیم زیرا در کشوری زندگی می کنیم که زعامت و رهبری آن را ولی فقیه و نایب امام زمان ( عج ) برعهده دارد که مورد احترام همگان است و در حقیقت امید تمام محرومان و مستضفان جهان مقام معظم رهبری است .

این مراسم با مولودی خوانی ،اجرای برنامه های فرهنگی و اطعام نهار از میهمانان جشن غدیر با همکاری دفتر امام جمعه ،فرمانداری ،فرماندهی ناحیه مقاومت بسیج ،شهرداری ،خیرین شهرستان،هیئت امنای مسجد جامع کوهبنان ،کانون فرهنگی و هنری بعثت و.........همراه بود .

نامجو کوهبنانی ----خبرنگار شهرستان کوهبنان ...............

/ 0 نظر / 21 بازدید