گمنامی شهدای گمنام در کوهبنان

شهدای گمنام به ما یاد‌آوری می‌کنند، کسانی که در راه خدا کشته می‌شوند، در دل و جان مردم حضور خواهند داشت و ما به خود می‌بالیم که این شهدای سرافراز را در کنار خود داریم و به وجود پربرکت آن‌ها افتخار می‌کنیم.

 

اکنون بعد از قریب به هفت سال از این مهمانی، در تمام دهه‌های و هفته ها مانند دهه کرامت و ولایت، دولت ، دفاع مقدس، نیروی انتظامی ، سلامت و…یکی از برنامه‌های ثابت سازمان‌ها و ادارات عطرافشانی و غبارروبی قبور مطهر شهداست و مسئولان با افتخار در کنار این قبور با گل و گلاب عکس یادگاری می‌گیرند.

ولی آن‌چیزی که در این مدت تغییر نکرده است، بی‌توجهی نسبت به مهمانانی است که روزگاری برای میزبانی‌ آن‌ها سر و دست می‌شکستیم.

مزار شهدای گمنام شهرستان کوهبنان بسیار مظلوم است، پیگیری ها و اقدامات به عمل آمده در خصوص برافراشتن گنبد بر روی قبور این شهدای عزیز قابل تقدیر است ولی اگر جای این مکان قرار بود مسجدی بنا شود باز هم پس از هفت سال اینگونه بود .پس جا دارد مردم به کمک مسئولین مربوطه آمده با کمک های خود کار ساخت گنبد تسریع بخشند.

و اما این روز ها دیگر از خیابان برهان الدین که در جوار قبور این شهداست دیدن قبور به علت کشیدن حصار روبروی این گلزار ناممکن شده است و اگر زائر و یا مسافری از این خیابان عبور کند اصلاً به ذهن او خطور نخواهد کرد که این مکان گلزار شهدای گمنام شهر باشد بعلاوه عده ای از بانوان نارضایتی خود را از کشیده شدن حصار در اطراف این قبور اعلام کردند و خواستار تغییر ظاهری ساختمان شهدای گمنام شدند.

از درست کردن یادمان برای شهدای گمنام که بگذریم، برای زائرین شهدای گمنام کوهبنان حتی ابتدایی‌ترین امکانات رفاهی هم در نظر گرفته نشده است، از وجود نداشتن مکانی مناسب جهت نشستن، عدم سرویش بهداشتی و نمازخانه از جمله مشکلات است.

/ 0 نظر / 26 بازدید