روز پدرمبارک

 به نام خدا

روز پدر بر همه پدران عزیز و بزرگوار مبارک باد

کم کم تو قد کشیدی و بزرگ شدی و قد او خمیده تر شد.

  قبل از اینکه به دنیا بیایی چقدر برای دیدن چشمان معصومت ثانیه شماری میکرد، چقدر انتظار می کشید تا لبخند کودکانه ات را ببیند و صورت زیبایت را ببوسد، چقدر برای نامیدنت کتاب ها را ورق زد تا برازنده ترین نام را برایت بیاببد، چقدربه مغازها سر زد تا بهترین و قشنگترن اسباب بازی ها را بخرد.

وقتی به دنیا آمدی آرام در آغوشت گرفت و با صدای بارانی اش در گوشت اذان گفت تا با نام پروردگار مهربان زندگی جدیدت را آغاز کنی و در پناه او بهترین سرنوشت برایت رقم بخورد.

هر سال در جشن تولدت در کنار تو و مادرت بهترین لحظات را گذراند و ناب ترین خاطرات وعکس ها را ثبت کرد و حالا هر لحظه با دیدن آن عکس ها دنیایش دگرگون می شود.

کم کم تو قد کشیدی و بزرگ شدی و قد او خمیده تر شد، تو جوان و شاداب شدی و او پیر وپیرتر گشت، حالا گام هایش را آهسته بر می دارد و دستانش می لرزد، گاهی چیزهایی را فراموش می کنند ولی تو را هرگز.

 به چشمان پاکش که می نگری سال ها تلاش و از خود گذشتگی را می بینی.گرچه برف پیری بر موهایش نشسته است اما دستانش همچون همیشه گرم و پر حرارت دستانت رامی فشارد. پدرتمام دلخوشی توست، بزرگترین پشتیبان روزهای نا امیدیت.

حالا تو خود پدر شده ای و قدر او را بهتر می دانی و بهتر می فهمی که پدر بودن چه حس زیبایی است. امروز روز پدر است، هر جا که هستی تنهایش نگذار، حتما به دیدنش برو، او چشم انتظارقدم های توست.به یاد بیاور آن زمانی را که هیچ لحظه ای تنهایت نگذاشت و فراموشت نکرد پس تو هم فراموشش نکن، او محتاج محبت توست، محتاج مهربانیت...

فرزانه سادات کوهبنانی نژاد

/ 3 نظر / 5 بازدید
حمیده

سلام روز پدر برهمه مبارک باد.

دوستانه

حجت حق، از حریم حق، به امر حق عیان شد روشن از نور رخش، ارض و سما، کون و مکان شد خانه زاد حق ولادت یافت اندر خانه ی حق حق به مرکز جا گرفت، باطل گریزان از میان شد . . .

دوستانه

پدر مهربان و دوست داشتنی ام ، از لطف و مهربانی تو است که امروز میتوانم با خیالی آسوده و مطمئن و با تمام وجود روز پدر را به شما تبریک بگویم امیدوارم بتوانم قدر دان زحمات شما باشم روزت مبارک پدر