بسیج مکتبی ترین و مردمی ترین نیروی مقاومت در جهان است

 
خطیب جمعه کوهبنان گفت: باید در هر عصری گوش به فرمان حضرت ولی عصر(عج) باشیم تا از مسیر ولایت و امامت فاصله نگیریم و خود را مطیع حضرت قرار دهیم مردم کوفه وقتی از امام حسین(ع)  دعوت کردند ایشان نماینده ای نزد انان فرستادند انانی که با مسلم بودند با امام حسین(ع)  بودند و کسانی که در مقابل مسلم ایستادند در حقیقت با امام حسین نبودند .
 وی ادامه داد : خدایا به ما توفیق بده تا رضایت امام زمان(عج) را کسب نماییم و یاری ایشان را هدف خویش قرار دهیم نه مانند مردم کوفه که نسبت به امامشان و ائمه معصومین بی وفایی کردند لذا حضرت با این دعای نورانی وظیفه امروز جامعه اسلامی را مشخص کردند تا در کنار ولایت و رهبری باشند .
امام جمعه کوهبنان تاکید نمود : مسئله امامت و رهبری مسئله اسلام ،سیاست ،اخلاق و دیانت است لذا باید در این مسیر حرکت کنیم در غیر این صورت ناموفق خواهیم بود چون امنیت ،عدالت ،محبت ،صفا ،مهرورزی و کمک به همنوعان و....در سرلوحه کار منتظران قرار دارد .
وی ابراز داشت امام سجاد می فرماید خدایا برکسانی که متمسک به ولایت هستند درود فرست ویاریشان کن چون همیشه دنباله رو و حامی ولایت هستند و همواره پشت سر ایشان حرکت می کنند و پشت ولایت را خالی نمی کنند تا دشمن بتواند ضربه ای بزند .
حجت الاسلام و المسلمین جعفری ضمن گرامیداشت یاد و خاطره حضرت امام و شهیدان همیشه جاوید همچنین تبریک هفته بسیج ادامه داد : از 30 ابان ماه تا ششم اذر ماه را بعنوان هفته بسیج نامگذاری کرده اند و پنج اذر ماه سالروز تشکیل بسیج به فرمان رهبر کبیر انقلاب اسلامی است .
وی با عنایت به دیدگاه مقام معظم رهبری در مورد بسیج ابراز داشت : بسیج کار معجزه اسای انقلاب اسلامی به دست امام حکیم بود در حالی که مظهر حضور مردم در همه صحنه هاست و در حقیقت مکتبی ترین و مردمی ترین نیروی مقاومت در جهان محسوب می شود .
امام جمعه کوهبنان گفت : مرکز پیوند همه اقشار ،مردم ،نهادها ،سازمان و جمعیت ها بسیج است در حالی که این نیرو بهترین مدافع اسلام و انقلاب است که حتی دشمنان نیز به این امر اعتراف کرده اند لذا هر نظام و دولتی که مردم را داشته باشد پیروزی اش قطعی است .
خطیب جمعه کوهبنان با گرامی داشت یاد و خاطره  شهدای بسیج گفت : بسیج نیروی کارامد برای همه ی میدان های نظامی ،اقتصادی ،سیاسی و فرهنگی است و در حقیقت یک حرکت منطقی ،عمیق و منسجم و منطبق بر نیازهای اسلام و جامعه اسلامی است و در یک کلام رمز پایداری ،ماندگاری و عزت ملی است .
حجت الاسلام و المسلمین جعفری بیان داشت پایه اصلی کار بسیج اخلاص است وبه فرموده حضرت امام (ره) بسیج  در حقیقت مکتب شاهدان و شهیدان گمنام است و هفته بسیج بهانه ای برای زنده نگه داشتن روحیه بسیجی ،نشر فرهنگ بسیجی ،گسترش روحیه نه سازش و نه تسلیم همراه با دفاع از حق ،آمادگی و حضور دائمی ،کسب مهارت ها و اخلاق حسنه ،حفظ روحیه برادری و جهادی و....است .  
وی تأکید کرد : در راستای ابلاغیه مقام معظم رهبری مبنی بر اجرای اقتصاد مقاومتی طرحی از طرف دولت برای آبادانی روستاها همراه با جهاد اقتصادی و تولید روستایی ابلاغ شده که نیاز است مردم از این فرصت استفاده کنند .
امام جمعه کوهبنان  ابراز داشت : تشکیل تعاونی های کوچک و بزرگ ، عدم نیازبه ضمانت های پیچیده همراه با سپردن کارت یارانه ، بهره مندی از وام های کم بهره ، اختصاص سه تا چهار برابرآورده مردم از سوی  دولت ، افزایش تولیدات کشاورزی و صنعتی در روستاها و ...... از مهمترین مزایای این طرح است .
وی تأکید نمود : تلاش تیم مذاکره کننده بسیارستودنی است انشا الله قدرت های استکباری متوجه حقانیت و مواضع ما بشوند و مشکلات کشورهای خودشان را اصلاح کنند چرا که عزت و قدرت نظام ما بستگی به موفقیت یا عدم آن ندارد بلکه قدرت ملی وابسته به درون کشور ، اتحاد و انسجام مردمی است .
خطیب جمعه کوهبنان در پایان  افزود : هر زمان مردم با قدرت در صحنه باشند هیچ نظامی نمی تواند نظام ، مردم و مسئولین را وادار به عقب نشینی کند اینجاست که تیم مذاکره کننده باید نگاهشان به حمایت مردم ، تبعیت از ولایت ووابستگی به دیانت باشد .
نامجو کوهبنانی –خبرنگار شهرستان کوهبنان ............
/ 0 نظر / 19 بازدید