هفته بسیج

سرهنگ کردی گفت ،در حکومت اسلامی و الهی حکومت از ان خداست در حالی که قوانین و مقررات اسلامی اجرا می شود و حکومت نیز به کسانی واگذار می شود که به طور مستقیم یا غیر مستقیم از طرف خواند معین می شوند که بعنوان مثال می توان به حکومت زمان پیامبراکرم (ص)  و امام علی(ع)  اشاره نمود و در حال حاضر هم تنها حکومت اسلامی در جهان جمهوری اسلامی ایران است.
وی تصریح نمود در حقیقت مرکز ثقل همه حرکت ها و جنبش ها مردم هستند به گونه ای که در صدر اسلام نقش مردم پابرهنه و مستضعف بسیار نقش محوری و اساسی بود همچنان که در پیروزی انقلاب اسلامی و تشکیل حکومت اسلامی این نقش بسیار برجسته و اساسی است .
فرماندهی ناحیه مقاومت بسیج کوهبنان گفت به بیانی دیگر تا اقبال عمومی و حضور همه جانبه مردم در صحنه نباشد انقلابی شکل نخواهد گرفت و حکومتی تشکیل نخواهد شد لذا تبلور بارز این رویکرد در اقبال عمومی مردم پس از قتل عثمان در صدر اسلام جلوه گر شد .
وی ادامه داد انجا که مردم پس از رحلت نبی مکرم اسلام در بدست گرفتن سکان رهبری جامعه اسلامی حضرت علی(ع)  را یاری نکردند اما پس از کشته شدن عثمان با اصرار و پافشاری مردم در قبول مسئولیت حضرت زمامداری جامعه اسلامی را پذیرفتند .
سرهنگ کردی تاکید نمود در پیروزی انقلاب اسلامی نیز همت و پشتکار مردم ستودنی است چرا که همه یک صدا تحت فرمان حضرت امام پا در راه مبارزه گذاشتند و تا پیروزی انقلاب اسلامی حتی لحظه ای هم درنگ نکردند .
وی اذعان داشت حضرت علی پیرامون مردم در نهج البلاغه چنین بیان می کند که استوانه های استحکام بخش دین ،مرکز ثقل اجتماعات اسلامی و نیروهای عظیم مجاهدان پیکار گر علیه دشمن در مرز بانی از نوامیس الهی و انسانی عامه مردم هستند .
این یادگار دوران دفاع مقدس بیان داشت حضرت امام در خصوص نقش مردم در تشکیل حکومت اسلامی در ایران می فرمایند ایران یک موجود الهی است که هیچ چیز او را صدمه نخواهد زد ایران واحد است و با دست واحد و با صدای واحد در مقابل قدرت ها ایستاده است و هیچ قدرتی نمی تواند یک ملت را منزوی کند .
وی اضافه نمود حضور همه جانبه مردم در تمامی صحنه ها ی انقلاب اسلامی از جمله انتخابات ،راهپیمایی ها ،مراسم سیاسی و عبادی نماز جمعه سراسر کشور ،مقابله با بحران های داخلی ،مقابله با تهدایدات خارجی و تجاوز رژیم بعث عراق و........نقش اساسی و مهمی بوده است که زمینه عزت و سرافرازی نظام مقدس جمهوری اسلامی در جهان را در پی داشته است .
فرماندهی ناحیه مقاومت بسیج کوهبنان گفت بدون شک اگر این حضور گسترده مردم بسیجی در جای جای صحنه های انقلاب نبود انقلاب اسلامی نمی توانست عمر با برکت خویش را ادامه دهد لذا شاهدیم که مردم ولایت مدار و بیسجی ایران اسلامی همواره پشتیبان اسلام ،انقلاب ،ولایت و رهبری بوده اند .
وی ادامه داد حضرت امام درباب اهمیت و ضرورت تشکیل بسیج می فرماید دفاع از اسلام و کشورهای اسلامی امری که در مواقع خطر تکلیف شرعی ،الهی و ملی است بر تمام قشرها و گروه ها واجب است لذا تشکیل بسیج در نظام مقدس جمهوری اسلامی از برکات و الطاف خداوند تعالی بود که بر ملت عزیز و انقلاب اسلامی ارزانی شد ملتی که در خط اسلام ناب و مخالفت با استکبار است باید همه افرادش بسیجی باشند .
سرهنگ کردی با عنایت به بیان رهبر فرزانه و متفکر انقلاب گفت بسیج عبارت است از تشکیلاتی که در ان افراد متفرق و تنها به یک مجموعه عظیم و منسجم ،به یک مجموعه اگاه ،متعهد و بصیر و بینای به مسائل کشور و به نیاز ملت تبدیل می شوند مجوعه ای که دشمن را بیمناک و دوستان را امیدوار و خاطر جمع می کند .
وی ادامه داد مقام معظم رهبری تاکید کردند که بسیج با سرنوشت انقلاب سرو کار دارد و با گسترش و استحکام ان می توان اطمینان یافت که هیچ قدرتی در دنیا قادر نخواهد بود کوچکترین چشم زخمی به کشور و انقلاب وارد کند پس چه افتخاری بالاتر از این که حفظ و بقا اسلام و انقلاب اسلامی به حضور بسیجیان بستگی دارد .
فرماندهی ناحیه مقاومت بسیج کوهبنان گفت همه ما بدانیم عامل اصلی بقا وماندگاری انقلاب اسلامی با این همه تهدیدها دشمنان قسم خورده فقط وابسته به ولایت و پشتوانه مردم از ولایت و رهبری نظام مقدس جمهوری اسلامی است .
وی تصریح نمود از دید حضرت امام(ره)  بسیج هم باید از نظر بعد نظامی و هم از نظر بعد الهی رشد کند که اگر چنین شد دیگر کسی به کشور طمع نخواهد کرد لذا در شرایط کنونی برنامه های بسیج در جهت تقویت این دو بعد است به گونه ای که اموزش های نظامی ،تشکیل گردان های عاشورا ،بیت المقدس ،الزهرا ،کوثر ،فرخوان های متعدد و کلاس های اموزشی نشان دهنده تقویت بعد نظامی است  .
سرهنگ کردی تشکیل حلقه های شجره طیبه صالحین که در حدود شش سال گذشته بطور رسمی و جدی در پایگاه های مقاومت راه اندازی شده اند را نشان دهنده تقویت بعد الهی بسیجیان دانست .
وی ادامه داد مقام معظم رهبری در مورد حلقه های طرح صالحین فرمودند به هر حال کشور ما ،ملت ما ،انقلاب ما و تاریخ به بسیج نیازمند است و بسیج به کیفیت بخشیدن روز افزون خود نیازمند است و این کاری است که شما برادران و خواهران به ان اشتغال دارید بخش صالحین و این حلقات صالحین از کارهای بسیار خوب و برجسته است و در طریق همین تکمیل بسیج قرار دارد که انشالله روز به روز باید پایه ان را کامل تر کرد .
فرماندهی ناحیه مقاومت بسیج تأکید نمود امروز جنگ ما جنگ فرهنگی است جنگی که طرفین بدون خونریزی و کشتار عینی با هم مباررزه می کنند هرچند تلفات به چشم نمی خورد ولی به مراتب تلفات جنگ نرم بیشتر است اینجاست است که مقام معظم رهبری می فرمایند جنگ نرم یک واقعیت است که من این حرف را امروز نمی زنم بلکه سال 67 گفتم علت این است که من صحنه را می بینم .
وی با اشاره به بیان مقام معظم رهبری گفت : من دارم می بینم صحنه را ، می بینم تجهیز را ، می بینم صف آرایی را ، می بینم دهان های با حقه و غضب گشوده شده و دندان های با غیط با هم فشرده شده علیه انقلاب ، امام ( ره ) ، آرمان ها و همه کسانی که به این حرکت دل بسته اند لذا همه ما بنا به فرموده مقام معظم رهبری وظیفه داریم نسبت به افزایش بصیرت وآگاهی خویش مبادرت ورزیم .
سرهنگ کردی گفت : با عنایت به سخنان حضرت امام ( ه) و منویات مقام معظم رهبری دفاع از اسلام و کشورهای اسلامی در مواقع خطر تکلیف شرعی ، الهی و ملی است و بر تمام قشرها و گروه ها واجب است و در بحث مسائل فرهنگی که جنگ  امروز ما با دشمنان فرهنگی است .
و ی تصریح نمود همه ما در این عرصه بعنوان مسلمان و تبع ولایت بودن تکلیف شرعی و وظیفه داریم  که در صورت کوتاهی کردن باید نزد خداوند پاسخگو باشیم و در حال حاضر یکی از وظایف ما در مباحث فرهنگی حضور در حلقه های صالحین است .
فرماندهی ناحیه مقاومت بسیج در پایان تاکید نمود به منظور نمایش قدرت و عظمت بسیجیان و اعلام آمادگی لازم این نیرو جهت دفاع از انقلاب و آرمان های انقلاب اسلامی همچنین ولایت و رهبری ، تشویق و ترغیب دیگران جهت عضویت در حلقه های صالحین و اینکه  به عموم مردم کشور اسلامی نشان دهند حضور بسیجیان در حلقه های تربیتی ، معرفتی ، بصیرتی و مهارتی صالحین را لذا  اعضای حلقه های صالحین بصورت دسته جمعی  همزمان با سراسر کشور در نماز جمعه امروز شرکت کردند .
نامجو کوهبنانی –خبرنگار شهرستان کوهبنان
/ 0 نظر / 22 بازدید