هفته قوه قضائیه

حسن سلطانی نژاد پیش از خطبه های نماز جمعه امروزدر جمع نمازگزاران جمعه  شهر کوهبنان ضمن تبریک ایام شعبانیه اظهار داشت: ما در هفته ی قوه ی قضائیه قرار داریم که از اول تیر تا هفتم تیرماه ادامه خواهد داشت.همان طور که می دانید در هفتم تیر ماه سال 1360 حضرت آیت الله دکتربهشتی و هفتاد وتن از یاران ایشان و انقلاب اسلامی توسط منافقان کوردل به شهادت رسیدند و به همین علت این هفته، هفته ی قوه ی قضائیه نامگذاری شده است.

وی افزود: در سراسر کشور قوه ی قضائیه برنامه های مختلفی را برای این هفته تدارک دیده است که این شامل دادگستری کوهبنان نیز می گردد.از جمله برنامه های دادگستری در این شهرستان: حضور در گلزار شهدا، دیدار مسئولان قضائی با مردم و پاسخگویی به سولات مردم در مساجد و... می باشد.

سلطانی نژاد تصریح کرد: خوشبختانه شهرستان کوهبنان از لحاظ ورود پرونده و وقوع جرائم وضعیت مطلوبی را دارد که این به خاطر تلاش شما مردم عزیز وهمه مسئولین شهرستان به خصوص ریاست محترم دادگستری، دادستان قبلی، نیروی انتظامی ، فرماندار و... می باشد

وی خاطر نشان کرد: یکی از وظایف قوه ی قضائیه پیشگیری از جرائم است که عوامل زیادی در آن دخیل می باشد که مهمترین عامل دین داری و اخلاق است که می تواند از تمام جرائم جلوگیری کند.هر چه ما خود را به فضائل اخلاقی و دینی نزدیک کنیم می توانیم بیشتر از وقوع جرم پیشگیری کنیم.

این مقام مسئول اذعان داشت:از جمله فضائل اخلاقی صبر است که در روایات بسیار بر آن تاکید شده است.همچنین وفای به عهد و مقید بودن به کسب روزی حلال از دیگر فضائل اخلاقی می باشد.

دادستان عمومی و انقلاب کوهبنان در پایان گفت: امیدوارم شما مومنین همان طور که به نماز مقیدید به امر به معروف و نهی از منکر نیز مقید باشید تا از وقوع جرم در جامعه پیشگیری گردد.

نامجو کوهبنانی

/ 0 نظر / 4 بازدید